מאיזה סכום משלמים מכס

מאיזה סכום משלמים מכס?

יוקר המחייה בישראל הביא אותנו הישראלים לרכוש יותר דרך האינטרנט, החל מבגדים, תחפושות לפורים, מוצרי חשמל, מכשירים ניידים, ועוד ועוד ועוד, ובהרבה מן הפעמים המחירים בחו"ל אכן משתלמים יותר, אך תמיד יש שאלה שעולה תמיד, והיא: מאיזה סכום משלמים מכס?
קיבצנו עבורכם את התשובות לכל השאלות:

מכס – למה צריך את זה?

 מכס הוא סוג של מס המוטל במרבית המדינות בעולם על סחורות המגיעות מחוץ לארץ, ולו שתי מטרות:

  1. להכניס כסף לקופת המדינה, כמובן.
  2. לעודד את האזרחים לצרוך בארץ, ובכך להעניק פרנסה לתושבי המדינה ולעודד את הכלכלה המקומית.

מאיזה סכום משלמים מכס?

בעבר, סכום מעל 325 דולר היה חייב במכס, אך עם התעצמות הפופולאריות של רכישות מחו"ל באמצעות האינטרנט, המדינה העלתה את הסכום ל-500 דולר. זאת אומרת שסכום הקטן מ-500 דולר לא חייב במכס כלל.

כמה מכס משלמים בסכומים מעל 500 דולר?

המכס הנגבה משתנה מקטגוריה אחת לאחרת ובהתאם לשיעור המס למוצר שהוזמן, כאשר כל קטגוריה מחושבת על פי מדרגות מס שונות. באתר רשות המיסים ניתן למצוא רשימה מפורטת של כל מדרגות המס וישנו אף מחשבון מכס המחשב עבורכם את גובה המכס שיגבה על הקנייה שלכם. ישנם מקרים בהם בנוסף לתשלום המכס תצטרכו לשלם גם מע"מ (17% ממחיר המוצר) כאשר מדובר במוצרים כמו מוצרי אלקטרוניקה לדוגמה. לרוב זה יהיה על מוצרים שרכישה שלהם בחו"ל פוגעת בתעשייה המקומית.

כאשר מדובר בקנייה כוללת של עד 75 דולר, לא יגבה מכס כלל, למעט אם מדובר במוצרי טבק ואלכוהול, שהם חייבים במס רכישה בכל סכום.

אנשים רבים תוהים לעצמם מאיזה סכום משלמים מכס ולמה יש צורך במכס. לשלם מיסים אף פעם לא היה דבר פופולרי, אך בסופו של דבר זוהי הדרך של המדינה להכניס כסף לקופתה על מנת להמשיך ולהעניק את שירותיה לאזרחים. פעמים רבות, גם כאשר מדובר ברכישה החייבת במכס ומע"מ, עדיין משתלם לרכוש דברים אונליין בחו"ל, וישנם אתרים כמו עלי אקספרס או שיין בהם ניתן למצוא כמעט הכל במחירים משתלמים במיוחד.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תחביב

בעולם המודרני רבים מאיתנו חווים תקופות עמוסות ולעתים חלקנו מרגישים ממש במירוץ. יש לנו שגרת יום שכוללת עבודה, טיפול בבית, סידורים, טיפול בדברים חשובים. לחלק

קרא עוד »

מאגר תמונות

העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את הרעיונות, המוצרים והשירותים שלנו. אחד הפופולריים ביותר הוא מאגרי

קרא עוד »