גיטרות חשמליות

מהו קאפו לגיטרות?

אחד האביזרים השימושיים בנגינה בגיטרה הוא קאפו. הקאפו הוא אביזר ששמים אותו באזור צוואר הגיטרה כך שהוא לוחץ על המיתרים, ובכך הוא מקצר את האורך שלהם. התוצאה היא העלאת סולם הנגינה. 

מתי נשתמש בקאפו לגיטרה?

  • במקרה ואנחנו מעוניינים לקבל סאונד של אקורדים פתוחים אבל הסולם אינו מאפשר נגינה של אקורדים פתוחים. ניתן להיעזר בקאפו.
  • פראזות וליינים למיתרים פתוחים. במידה ומנגנים שיר שמכיל גם פראזות וליינים של מיתרים פתוחים והנגינה צריכה להיות בסולם אחר, ניתן להיעזר בקאפו כדי להתאים את הנגינה לאופי הפראזות. אמנם את זה לא תמיד אפשר לעשות, כי הדבר תלוי בסולם אליו מעבירים את השיר.
  • העלאת סולם. במידה ורוצים לנגן בסולם גבוה פשוט לשים קאפו בסריג הנכון לפי הגובה של הטרנספוזיצייה ולנגן בצורה זו. 
  • הקלה בנגינת אקורדים. במידה ויש בשיר אקורדים רבים ומעוניינים לקהל על נגן מתחיל, ניתן לשים קפאו כדי שאפשר יהיה לנגן באקורדים פתוחים והנגינה תהיה קלה יותר.

ציוד מתאים לגיטרה לשיפור תוצאות

יש לכם גיטרה? מיטיבים לנגן בה? רוצים לשפר ביצועים? כדי להפיק את המרב מהגיטרה ולהצליח להפיק את המנגינות הרצויות בדיוק רב, עלינו לעשות שימוש בקאפו לגיטרות וכן באביזרים משלימים נוספים שיאפשרו לנו לשפר את הביצועים שלנו. כמובן שיש להכיר את האביזרים ולדעת כיצד להשתמש בהם באופן הנכון, כדי להצליח להפיק את המנגינות הרצויות באופן מדויק ובצליל הנכון.

להתייעץ עם מומחה

כל נגן גיטרה יוכל להתקדם הלאה ולשפר ביצועים. אם כי חשוב לקבל המלצות ממומחה בתחום. להכיר אביזרים שונים, סוגים נוספים של גיטרות כמו גיטרות חשמליות או אקוסטיות ועוד. כך אפשר לשפר את הביצועים ולהפיק מהגיטרה את הצלילים הטובים והמדויקים ביותר. כמו כן מקלים האביזרים על הנגינה, והם עשויים לאפשר גם לנגנים מתחילים להצליח בנגינה מורכבת יחסית ליכולות שלהם.

לרכוש בחנות מומלצת

חשוב להכיר חנויות מומלצות בהן ניתן להתרשם ממבחר רחב של מוצרים ואביזרי נגינה. וזאת כדי להצליח לאתר את האביזר הנכון והרצוי לכם, ולנגן באופן מושלם עם כלי נגינה איכותי, מאובזר ומאפשר. כי בחנות מומלצת תקבלו ייעוץ מקצועי.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

גלישת גלים

גלישת גלים

גלישת גלים הוא ספורט שממלא כל גולש העוסק בכך בשמחה עצומה ובאדרנלין מרגע העלייה על הסאפ ועד הירידה ממנו. גלישת גלים לגלשן יש מבנה הידרודינמי

קרא עוד »