מיטיבי לכת במרכז

מיטיבי לכת במרכז – מסלולים מאתגרים בלב העניינים

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמעוניינים לצאת לטיול בחיק הטבע. אנשים רבים מעבירים את מרבית זמנם במשרד, מול מסך המחשב וללא שום פעילות פיזית. הדבר מוביל לצורך פנימי לזוז, ללכת ולהעביר יום שלם בחיק הטבע. זוהי הדרך הטובה והנעימה ביותר להתחבר חזרה לטבע, לספוג ויטמין די וליהנות מהנופים המדהימים של ארצנו. ניתן היום למצוא לא מעט רעיונות לטיולים שונים המיועדים עבור מיטיבי לכת באזור הצפון או הדרום, אך חשוב להכיר גם את המסלולים השונים שעוברים במרכז הארץ. לא לכל אחד יש את הזמן או היכולת להגיע לצפון הארץ כדי ליהנות מהנוף הקסום של רמת הגולן, או לחילופין לנסוע עד למדבר, כדי ליהנות מנוף בראשית עוצר נשימה. מרכז הארץ מכיל לא מעט מסלולים, שלא מצריכים שעות של נהיגה, פקקים ובזבוז זמן מיותר.

מיטיבי לכת במרכז – מסלולים מדהימים קרוב לבית

כל מי שלא אוהב לבזבז שעות על הכביש, חייב להכיר את הטיולים המדהימים שנמצאים במרחק נסיעה קצר בלבד מהבית. ניתן להתארגן בזוג, בקבוצה או אפילו להגיע לבד לשטח, ופשוט להתחיל ללכת. אחת הדוגמאות המעניינות ביותר, הוא מסלול טיול למערת התאומים בהרי יהודה. הטיול מספק אתגרים מעניינים, נוף מיוחד וחוויות בלתי נשכחות. כמו כן, כדאי להכיר את טיולי הפריחה המקסימים בעמק האלה, המתקיימים באזור תל שוכה- גבעת התורמוסים. טיול מעניין נוסף, הינו טיול לחורבת מדרס, הכוללת זחילה במחילות, מעבר במערות וכמובן פריחה עוצרת נשימה בעונת האביב. טיול נוסף שכדאי להכיר, הינו טיול לנחל קטלב, הנמצא בהרי ירושלים. טיול זה יכול להתאים לכל המשפחה, היות והוא אינו כולל תנאי שטח מאתגרים במיוחד. בנוסף לכך, כדאי להכיר מסלול מיוחד העובר במדבר השומרון, אשר מתחיל בוואדי עוג'ה ונגמר בנחל ייט"ב. מסלול מעניין נוסף, הינו מסלול העובר ברכס שיירות – הר ארנה. מדובר על טיול תצפיות ומורשת קרב.

לסיכום, אין שום צורך להצפין עד הצפון הרחוק או להרחיק עד הדרום המדברי, כדי ליהנות מטיול מיטיבי לכת מאתגר ומעניין. ניתן בהחלט לצאת לטיול מיטיבי לכת במרכז הארץ, ולחסוך מעצמכם את כל הנסיעה.

אולי יעניין אותך גם מסלולי טיולים במרכז

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם