פארקור

הכל על פארקור

פארקור, הינה פרקטיקה של חוצי מכשולים מעשה ידי אדם או כאלה טבעיים הנמצאים הסביבה באמצעות ריצה, קפיצה מעל מכשולים, טיפוס, גלגול, ותנועות אחרות הבאות תוך כדי נסיעה מנקודה אחת לאחרת בדרך המהירה והיעילה וללא שימוש בציוד, כפי שתוכלו לראות בסרטוני פארקור.

הכל על פארקור

אז מה זה בעצם פארקור? ובכן, המילה פארקור ובעיקר התוכן העומד מאחוריה, פותחה בצרפת החל משנת 1980, והיה לפופולרי מאוד. פרקור מוכר בעיקר מסרטוני אינטרנט, פרסומות טלוויזיה, וסרטים דוקומנטריים ועלילתיים, ביניהם ג'יימס בונד בסרט קזינו רויאל למשל.

מה זה בעצם פארקור?

משמעות המילה, באה להביע סוג של ספורט פיזי בלתי תחרותי, הבא בצורה של אימון ותנועה חופשית על פני כל שטח, תוך שימוש ביכולות הגוף, בעיקר באמצעות ריצה, קפיצה, טיפוס ותנועה מרובעת. 

בפועל, הפארקור מתמקד בפיתוח התכונות הבסיסיות הנדרשות לתנועה כזו, הכוללות כוח וכושר תפקודי, שיווי משקל, מודעות מרחבית, זריזות, קואורדינציה, דיוק, שליטה וראייה יצירתית.

שפרו את כושר גופכם על ידי פרקור

זהו ספורט שמעודד שיפור עצמי בכל הרמות, חושף את הגבולות הפיזיים והנפשיים של האדם ובו זמנית, מציע דרכים להתגבר עליהם. פארקור למתחילים זוהי שיטה לאימון הגוף והנפש על מנת להיות כמה שיותר פונקציונליים, יעילים ומשוחררים בכל סביבה.

מטרת הספורט, היא לבנות ביטחון עצמי, נחישות, משמעת עצמית והסתמכות עצמית, וכמובן אחריות למעשים האישיים של כל אחד. פרקור מעודד ענווה, כבוד לזולת ולסביבה, ביטוי עצמי, רוח קהילתית וחשיבות המשחק, הגילוי והבטיחות בכל עת.

איך ללמוד פארקור?

ישנן כמה אפשרויות ללמידת הספורט המיוחד הזה, כאשר זו המומלצת ביותר, היא הצטרפות לקבוצה שעושה זאת ביחד ושיש למובילים בה ניסיון רב ועשיר בתחום. הבטיחות פה היא מעל הכל ואל תזניחו אותה.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »