לידה במים

האם את מתאימה לעבור לידה תחת מים?

לידה תחת מים מתאימה לרוב היולדות והדבר משתנה בהתאם לרמת המוכנות של כל אישה הריונית ובעיקר בהתאם למצבה הבריאותי.

האם את מתאימה לעבור לידה תחת מים

מכיוון שרוב הלידות מתרחשות בחדר לידה, לידת מים היא חריגה ושונה. לאור העובדה שהיא מוגדרת כלידה בעלת פחות כאבים, לידה נינוחה ורגועה, נשים רבות מעוניינות לנסות אופציה זו, קראו בהרחבה!

עולות כמה שאלות כמו לדוגמה, איך תהיה ההתנהלות עם בן הזוג, בתוך המים, עד כמה הוא יוכל לסייע בתרגול הנשימות, להרגיע את היולדת ולסייע לה בכאבים החדשים אף על פי שהם פחותים מאלו שמרגישה היולדת כשהיא לא במים ואיך תהיה ההתנהלות עם הצוות הרפואי.

נשים שהן בחרדה גבוהה, אמורות לחוש רוגע באמבט הגדול, אך במקביל דבר זה עלול להלחיץ אותן ברגע האמת מתוך חשש למצבו של העובר מיד לאחר הלידה. כאשר המתח עולה, כדאי ליולדת להתייעץ עם הצוות הרפואי ולקבל החלטה לכאן או לכאן.

לידות מורכבות וסבוכות 

כאשר מדובר בלידה ראשונה, אי אפשר לדעת מה יהיה מהלך הלידה. אך כאשר מדובר ביולדת אשר ילדה כבר והיו לידות לא רגילות כמו לידת וואקום או לידה בניתוח קיסרי, קיימת סבירות גבוהה שהרופאים במחלקה לא ימליצו על לידת מים, כדי לא ליצור מסוכנות גבוהה ליולדת וליילוד.

גם אם היולדת סובלת ממחלות כמו לחץ דם נמוך או מנושאים רפואיים שליוו אותה לאורך ההיריון כמו רעלת היריון, סוכר ועוד, הרופאים ישקלו את כל הנושאים באופן מעמיק וימליצו ליולדת אם ללדת באופן רגיל בחדר לידה, או שהיא יכולה ללדת גם בלידת מים. עבור כל יולדת הנושא נבדק באופן אינדיבידואלי ואין מקרה אחד זהה למקרה אחר. למידע נוסף בקרו באתר לידה רכה!

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם