לגמול ילדים מחיתולים

מאיזה גיל ניתן לגמול ילדים מחיתולים? ד"ר קובי שגיא עונה

גמילה מחיתולים זה אחד השלבים המשמעותיים בגידול הילד. מדובר על שלב שהוא עשוי להיות מאתגר ומתיש, אבל הוא חייב להתבצע בצורה נכונה לפי השיטה של ד"ר קובי שגיא, כדי להשיג את המטרה באופן נאות. לכן הורים רבים לפעוטות מחפשים מידע, ורוצים לדעת את הכלל – מהו הגיל המומלץ לגמילת ילד מחיתולים?

התשובה אינדיבידואלית

אפשר לומר בצורה ברורה כי אין תשובה מוחצת לשאלה זו. כי כל הורה מבצע את השלב הזה בגיל אחר, בהתאם לבשלות של הילד, וגם לפי רמת הבשלות של ההורה. כי ככלות הכול אמנם הילד אמור להיות בשל לגמילה, אבל גם ההורה צריך להיות מוכן לכך. כי תמיד הגמילה תכלול הרבה פספוסים וכמויות ענק של בגדים לכביסה, לצד פריטים שאפילו לא כדאי לנסות לכבס אותם, ומקומם בפח האשפה… לכן אין גיל מדויק שבו נכון וכדאי לגמול את הילד.

לעקוב אחרי הילד והיכולות שלו

אם כי כדאי מאוד לעקוב אחרי הילד והיכולות שלו, ולהתאים את עצמכם בהתאם לטיפול של ד"ר קובי שגיא. יש פעוטות שבגיל צעיר מאוד מבקשים ללכת לשירותים, ולחקות את האח הגדול. במידה והפעוט מצליח לעשות בשירותים, בהחלט יתכן שאתם צריכים לזרום אתו ולהתחיל גמילה. כמו כן יש סימנים שמעידים על בשלות כמו יכולת לקפוץ בשתי רגליים ועוד. במידה והילד בשל מומלץ שלא לחכות, אלא לעבור את הגמילה בצורה מהירה ויעילה לשמחת הילד ולשמחתכם.

לעשות את זה נכון לפי שיטת ד"ר קובי שגיא

אבל רגע לפני שאתם קופצים למים הללו כדאי מאוד לזכור כי מדובר על תהליך משמעותי לחיים. וצריך לדעת איך לעשות את זה טוב. כי גמילה נכונה תוכל להתבצע באווירה נעימה ובהרגשה טובה. חבל לשלב כאן אכזבות, עונשים ותסכולים שאינם נכונים לא לילד ולא לכם. קראו על הטיפול של ד"ר קובי שגיא.

ד"ר טל שגיא: הגיל המתאים לגמילה

אמנם יש הורים שגומלים את הילד שלהם בגיל צעיר. יש ארצות בהם מקובל לגמול את הפעוט בגיל שנה (!) אבל במקרים כאלו התהליך עלול להיות קשה וממושך, כי הפעוט לא ממש מבין מה רוצים ממנו. בגיל בוגר יותר, לקראת גיל שלוש הגמילה תוכל להיות קצרה וממוקדת יותר.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קרע ACL – כל מה שצריך לדעת

אחד הכאבים החזקים ביותר שאנחנו חווים בברכיים קשור לפציעות ברצועות שלנו. בברכיים יש ארבע רצועות שמייצבות את הברך קדימה ואחורה והפציעה הזאת שכיחה הרבה יותר

קרא עוד »