מה הוא תפקידו העיקרי של שכפץ?

שכפץ, או בשמו השני, אפוד חסין כדורים הוא אפוד שמטרתו להגן עליכם מפני כדורים ובכך לסייע בהצלת חיים. האפוד נועד לעצור כדורים ולעטוף קליעים מכלי נשק קטנים. שכפץ יכול להיות עשוי מחומרים שונים ויגן עליכם במסגרת התקן הרשום שלו. המשותף לכולם הוא שהם עשויים מסיב, שהיצרנים השונים משלבים ומרכיבים אותו בהתאם לסוג הוסט שהם רוצים ולמקרה המיועד לשימוש. בדקו שכפץ איכותי באתר ציוד להגנה עצמית, פנטום.

מאילו סיבים עשוי שכפץ?

ישנם בדרך כלל שני סוגים של סיבים המשמשים לאפודים חסיני כדורים: ארמיד ופוליאתילן. מטרתם לקלוט את הקליעים כדי לעצור אותם ולהציל חיים. ניתן לייצר סיבים אלו ולשזור אותם יחד בדרכים רבות, זה המקום שבו גמישות, משקל ועובי הם גורמי מפתח אופייניים. עם זאת, ישנם פרמטרים נוספים שחשובים לא פחות. אם נפגעתם מכדור, חשוב שהאנרגיה מהכדור תיתפזר ברחבי האפוד כדי למזער נזקים לאיברים הפנימיים. אולי אתם מוגנים מפני חדירה על ידי כדור, אבל הכדור עדיין יכול להיות מסוכן מאוד.

אפוד מגן ירי לצבא ולמשטרה

שכפץ כמעט תמיד מקושר לצבא ולמשטרה. היום העולם שונה לגמרי ואפוד זה משמש קבוצות רבות ושונות של אנשי מקצוע. אנשים בסביבות ובמצבים בסיכון גבוה משתמשים היום בקביעות באפודים מגני ירי ודקירות. רבים בתעשיית האבטחה משתמשים באפודים עבור משימות כמו אבטחת אירועים, במועדון לילה ובסיורים ליליים. עיתונאים נהגו ללבוש שכפץ רק כשהם נשלחים לחו"ל באזורי סיכון גבוהים. כיום, הם משמשים הן בארץ והן בחו"ל בכל מצב שעלול להיות מסוכן. אנשים המועסקים במגזר הציבורי שעובדים עם אנשים בסיכון ופגיעים משתמשים גם באפודים כדי להגן על עצמם. לאור מצבי החירום הרבים, המתרחשים סביבנו, יותר ויותר אנשים רגילים מחפשים ומשתמשים גם בהגנה שמעניק להם שכפץ נגד ירי או דקירות.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם