ד

ד"ר קובי שגיא הרטבת לילה – המחיר שהילדים משלמים

רבות דובר על הנושא של הרטבת לילה והרבה קולמוסים נשתברו על הדבר. הרטבת לילה היא תופעה לא פשוטה והיא מעיקה ומציקה מאוד להורים וגם לילדים מסביר ד"ר קובי שגיא. נבחן את ההשפעות הקשות והרטובות של הרטבת הלילה על ההורים כמו גם על התופעות של הרטבת הלילה על הילדים.

מה עושה הרטבת לילה להורים?

נתחיל עם ההורים..

יש הורים שבטוחים כי אם הילד שלהם מרטיב בלילה, הרי שמדובר בכישלון אישי שלהם מסביר ד"ר קובי שגיא. זה אומר שהם לא חינכו אותו נכון, זה אומר שם לא עקביים מספק וזה אומר אולי שהם לא הורים טובים דיים. והראיה, הילד שלהם עדיין מרטיב בלילה, בעוד הילד של השכן שהוא באותו הגיל בדיוק או אפילו צעיר ממנו, כבר אינו מרטיב מזמן.

אז כאן חשוב לציין את העובדה כי לעיתים ילדים באותה משפחה, חלקם נגמלים מהרטבת לילה וחלקם לא. מה שאומר שלא בהורים נעוצה הבעיה.

מה עם הילדים?

הילדים המרטיבים בלילה סובלים סבל רב. הם קמי רטובים, קר להם, הם חייבים להספיק להתקלח בבוקר, הם צריכים לדאוג להעביר את כבגדים שלהם, את הפיג'מה ואת המצעים כולם אל חדר הכביסה, תלוי כמובן בגיל שלהם. הם סובלים לעיתים מלעג מצד האחים וגם ההורים לא נלהבים לראות אותם שוב רטובים. ועוד לא דברנו על הניחוח שאינו נעים והוא גורם לסבל רב הן להורים והן לילדים.

ד" קובי שגיא וד"ר טל שגיא –  פעמונית שמצילה את ההורים ואת הילדים

ד"ר קובי שגיא ממליץ על הפעמונית שמצליחה לסייע ולגמול את הילדים מהרטבת לילה. הפעמונית יוצרת התנייה אצל הילד אשר כך הוא למעשה לומד להתעורר לפני שהוא מרטיב. כך הבעיה נפתרת והילד לומד לקום יבש.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תחביב

בעולם המודרני רבים מאיתנו חווים תקופות עמוסות ולעתים חלקנו מרגישים ממש במירוץ. יש לנו שגרת יום שכוללת עבודה, טיפול בבית, סידורים, טיפול בדברים חשובים. לחלק

קרא עוד »

מאגר תמונות

העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את הרעיונות, המוצרים והשירותים שלנו. אחד הפופולריים ביותר הוא מאגרי

קרא עוד »