תהליך גירושין בנישואין אזרחיים

תהליך גירושין בנישואין אזרחיים

בשנים האחרונות יש המון נישואים אזרחיים שנעשים בעיקר בגלל הסתייגות מהמוסד הדתי והחלטה לקיים טקס אזרחי. בני זוג אשר נישאו בטקס אזרחי ורוצים להתגרש, יוכלו לבצע תהליך זה ברבנות, וזאת למרות שמוסד הרבנות לא מכיר בנישואים אזרחיים.

גירושים אזרחיים 

במדינתנו, יש חוק שקובע שלבתי הדין הרבניים יש סמכות ייחודית בנושאים בתחומי הנישואים והגירושים, קראו במאמר הבא. לכן, גם אם בני זוג לא נישאו אחד לשנייה בטקס דתי, במצב בו הם רוצים להתגרש, לפי ההלכה היהודית, צריך להעניק להם גט, וזאת על אף שלא נישאו כדת משה וישראל. בית הדין הדתי מחשיב את הנישואים האזרחיים כנישואים מוחלטים. עקב זאת, בית הדין הרבני מעדיף לתת גט לנשואים וזאת כדי לשלול מצב של נישואים. כאמור, המטרה היסודית הינה מניעת מצב בו אישה נשואה מביאה ילד מגבר שהוא לא בעלה. אם ישנו מצב שבו בני הזוג לא מעוניינים להתחתן בטקס דתי דרך הרבנות, הם יכולים לפנות לבית המשפט במקום בו נישאו ושם לקבל את תעודת הגירושים, הם לא מחויבים בשום אופן להתגרש ברבנות.  

הסכם גירושים

בתהליך הגירושים המסורבל, בני הזוג צריכים להחליט החלטות יחד. קודם כל, בני הזוג צריכים לקבל החלטות בנוגע לאופן חלוקת הרכוש שלהם ביניהם בתחומים השונים, דירת מגורים, חלוקת הכספים בחשבונות הבנק, בקופות הגמל ועוד. יתרה מכך, אם לבני הזוג יש ילדים משותפים, הם צריכים לקבוע את הסדר של המשמרות לילדיהם וכמובן את תשלום מזונותיהם. מכיוון שאלו נושאים מאוד רגישים ומורכבים, עדיף להיעזר באנשי מקצוע ולקבל ליווי משפטי של עורך דין אשר מתמחה בגירושים וידאג לעשות סדר בתהליך ארוך זה וכמובן ידאג לשמירת זכויותיכם בתהליך הגירושים.

עו"ד יונית גזל (בקרו באתרה https://www.lawlife.co.il), מנהלת את תיקי הלקוחות שלה ביסודיות ובמקצועיות מההתחלה ועד הסוף וללא שום כוח עזר. היא מקפידה להיות זמינה עבור לקוחותיה בכל שעות היום. יש לה ניסיון למעלה מ 10 שנים בניהול תיקי גירושין בבתי הדין הרבני, בבתי משפט למשפחה, בבית הדין הרבני הגדול ובתחומים נוספים. צרו קשר ונשמח לסייע לכם במהרה.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »