פינת אוכל

כך תבחרו נכון פינת אוכל לבית שלכם

במרבית הבתים, פינת האוכל עומדת בחלל שבין המטבח לסלון. אך יש בתים, בהם פינת האוכל נמצאת בחדר פרטי, או שהיא נמצאת בתוך הסלון או המטבח. בכל המקרים, פינת האוכל היא אלמנט משמעותי בעיצוב הבית, ולכן הבחירה שלה צריכה להיות מתוך מחשבה מקדימה, כדי שתשתלב בהרמוניית הבית ותשדרג אותו. בנוסף, לפינת האוכל יש כמובן גם את מטרתה העיקרית, והיא לשרת את בני המשפחה בעת סעודתם, ולכן צריך לבחור פינת אוכל באתר http://www.magic-moments.co.il שתעניק נוחות המרבית.

עגולה או מלבנית? 

השולחן הנפוץ ביותר, הוא השולחן המלבני. יתרונו, שהוא מאפשר להושיב סביבו מספר גדול של סועדים, וזאת בשל העובדה שהוא רחב. ובמרבית המקרים תהיה בו אף אופציה להרחיב עוד את שטחו, באמצעות פלטות הנשלפות מבסיס השולחן.

השולחן העגול היה פחות נפוץ בעבר, אך כיום הוא בהחלט מכה שורשים בשוק השולחנות. מאפיין בולט בשולחן הזה, שהוא מסמל אחדות ושוויון במקומות הישיבה. בשולחן המלבני יש את "ראש השולחן", ומקומות ישיבה במרכז ובפינות, בעוד שבשולחן העגול כל המקומות אחידים ושווים. יתרון נוסף, כאשר הסועדים יושבים במעגל, הם יכולים לתקשר בצורה מיטבית יותר, מאחר והם רואים אחד את השני טוב יותר, מה שאין כן בשולחן מלבני. אלו הסיבות שהשולחן העגול נחשב לרומנטי, ויותר מתאים לזוגות מאשר השולחן המלבני. 

נוחות וגישה

עליכם להביא בחשבון, שמעבר לשיקולים אסתטיים, עליכם לבחון את ההיבט של הנוחות והגישה.

על מנת שתהיה גישה נוחה לשולחן, צריך שחלל החדר יהיה רחב דיו. הגודל הסטנדרטי לחלל עבור שולחן מלבני ממוצע, הוא 180*240 ס"מ. כאשר מרחיבים את השולחן לעיתים קרובות, יש צורך בחלל גדול יותר. עבור שולחן עגול ממוצע, יש צורך ב200*200 ס"מ. לכן שיקול חשוב בעת בחירת צורת השולחן היא החלל שעומד לרשותכם.

גם הנוחות בגישה למזון מהווה שיקול. השולחן המלבני בעל שטח רחב יותר, מה שמאפשר להניח מספר גדול של כלים מעליו. על השולחן העגול ניתן להניח סוזן העצלה – משטח עגול המסתובב על צירו, המאפשר לסועדים נגישות נוחה למזון.

> מוזמנים להתרשם ממגוון כלי נוי לבית בקישור

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »