חשמלית ובס ההבדלים

מה ההבדל בין גיטרה חשמלית לגיטרה בס?

עולם הגיטרות הוא עולם מגוון במיוחד בו ישנן סוגים שונים של גיטרות, כמו קלאסית חשמלית, קונטרה בס, בס וכדומה, כמו גם שבעולם הנגינה: ישנן סוגים שונים של גיטרות בגדלים מסוימים המתאימות למתחילים או מקצוענים, בעוד שישנם אף מותגי גיטרה מובילים כמו "גיבסון" ואחרים.

עם זאת בכל הנוגע להבדלים מהותיים בין גיטרות, ניתן למצוא כי גיטרה בס וחשמלית הן בעלות שוני משמעותי לא רק בצורה החיצונית והחומרים שמהן עשויות הגיטרות, אלה גם מבחינת הצליל שהן מפיקות והשימושים שלהן.

>>> באתר https://www.avigil.co.il תמצאו את כל סוגי גיטרות

אז מהם ההבדל בין גיטרה חשמלית לגיטרה בס?

הנה כמה הבדלים משמעותיים:

  • צורת הגיטרה – גיטרה חשמלית ובס נראות יחסית דומות אבל יש ביניהן כמה הבדלים שעיקרם הוא במיתרים. מיתרים של גיטרה בה מכוונים מהנמוך לגבוה והם נמצאים בעצם אוקטבה אחת מתחת למיתרים (4 מיתרים ) של גיטרה חשמלית בזמן שגיטרה בס נועדה לאפשר ליווי לחשמלית ולקבוע את מקצב השיר. חשוב לדעת כי גיטרות בס ניתן לבחור עם 4, 5 או 6 מיתרים תוך שחשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע בכל הנוגע לכלי הנגינה המתאים ביותר לצרכים שלכם.
  • אורך הגיטרה – עוד חשוב לדעת כי ההבדלים בין שני סוגי כלי הנגינה קשורים גם למיתרים של הכלים, בעוד שצוואר הגיטרה החשמלית נחשב  בינוני והוא מגיע עד אורך של  – 22-24 שריגים. לעומת זאת גיטרה בס היא כזאת שיש לה צוואר ארוך במיוחד תוך שלרוב גיטרות הבס הסטנדרטיות ישנם 4 מיתרים.
  • סגנונות מוזיקאליים –  הבדל נוסף שניתן למצוא בין גיטרה חשמלית ובס הוא הצלילים שהגיטרות מפיקות. בעוד שגיטרה חשמלית נועדה להפיק צלילים גבוהים יחסית: גיטרה בס מפיקה צלילים נמוכים, בעוד שבאמצעות גיטרה בם ניתן לנגן שלל מקצבים וסגנונות מוסיקאליים החל מפופ, רגאי, פאנק, דיסקו ג'אז ועוד בזמן שגיטרה חשמלית  מתאימה בדרך כלל למוזיקה רוק.

אם אתם רוצים לרכוש את הגיטרה המתאימה לכם ביותר, זה הזמן לעשות זאת על ידי סיוע של אנשי המקצוע ובחירת גיטרה מחנויות מובילות.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תחביב

בעולם המודרני רבים מאיתנו חווים תקופות עמוסות ולעתים חלקנו מרגישים ממש במירוץ. יש לנו שגרת יום שכוללת עבודה, טיפול בבית, סידורים, טיפול בדברים חשובים. לחלק

קרא עוד »

מאגר תמונות

העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את הרעיונות, המוצרים והשירותים שלנו. אחד הפופולריים ביותר הוא מאגרי

קרא עוד »