רישיון לרחפן

רישיון לרחפן

לא מעט אנשים רוכשים כיום רחפן לצרכי הנאה. אותם אנשים מטיסים את הרחפן במסגרת טיולים, יחד עם הילדים שלהם, במסגרת תחרויות ספורט ועוד. כל אותם אנשים אשר רוכשים רחפן ומטיסים אותו לשם ההנאה והספורט, אינם זקוקים לרישיון על מנת להטיס אותו ויכולים לעשות זאת גם ללא רישיון לרחפן. אולם, ישנם אנשים אשר כן זקוקים לרישיון רחפן על מנת להטיס אותו.

מי צריך רישיון רחפן

כל אדם שמטיס את הרחפן לפעילות שאיננה מוגדרת כתחביב, פנאי או ספורט, יידרש ברישיון רחפן ורישיון הפעלה אווירית. את הרישיונות המדוברים אותו האדם יקבל, לאחר שהוא יעבור מבחן ברשות התעופה האזרחית. במידה וישנה חברה או אדם פרטי אשר מבצעים הפעלת רחפן גם לצורך מטרות מסחריות, מעבר לרישיון הרחפן הם ידרשו גם רישיון הפעלה מסחרי של הרחפן. על מנת לעבור את המבחן הרלוונטי לצורך קבלת רישיון, יש צורך ללמוד את התחום. כיום ישנם לא מעט קורסים הרלוונטיים לצורך לימוד הטסת רחפן באופן מקצועי, המהווים הכנה לקראת המבחן שיש לעבור בכדי לקבל את הרישיון.

כיצד מקבלים רישיון

כל אדם המעוניין לעסוק בהפעלת רחפנים עבור צרכים מקצועיים או מסחריים, אמור להיות כאמור בעל רישיון מטיס. על מנת לקבל את הרישיון המדובר עליו לעבור מבחן עיוני בנושאים של חוקה, מטאורולוגיה וידע טכני. מעבר למבחן העיוני שעל האדם לעבור, עליו לעבור הכשרה כמטיס על ידי אחד המפעילים האוויריים שיש בידו את האישור המתאים ללימוד זה וכן, את הסילבוס המתאים ללימודים הללו. בתום הלימודים האדם יקבל את הרישיון להטסת רחפן על ידי רת"א. מדובר על תהליך פשוט למדי. אולם, על מנת שהתהליך אכן יהיה מוצלח ויעיל ובסופו של דבר, תקבלו את הרישיון הרלוונטי, חשוב ללמוד במקום הנכון את כל מה שנדרש.

פריפלייט מהווה בית ספר איכותי למקצועות ההטסה. בפריפלייט תמצאו מערכי הדרכה מקצועיים ומוקפדים בתחום הטסת רחפנים. לבית הספר יש ניסיון רב בהכנה לקראת מבחני רשות התעופה האזרחית לצורך הטבת רחפנים. למידת כל החומר הנדרש בבית הספר הנוכחי, יאפשר לכם לקבל את הרישיון הרלוונטי לכם תוך פרק זמן קצר.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »