איך לבחור עוזרת בית

איך לבחור עוזרת בית

עוזרת בית ממלאת תפקיד חשוב מאוד בניקוי ותחזוקה שוטפת של הדירה או הנכס שלנו, ולכן בחירה נכונה היא בעלת משמעות רבה. בחירה שגויה עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים ולפגיעה ברכוש, וגם למקרים קיצוניים כמו גניבה והשחתת רכוש. לכן בחירת העוזרת באתר אנה עוזרות בית למשל מחייבת אתכם להשקיע זמן ומאמץ, ולפנות לגורמים אמינים בלבד. עוזרות בית מקצועיות ובעלות ניסיון ניתן לאתר באמצעות חברות המתמחות בכך, ואליהן תגיעו דרך המלצות מחברים ובני משפחה. לפני בחירת העוזרת כדאי מאוד לברר מהם כישוריה, מהו הניסיון שלה והאם נדרשות תכונות נוספות כדי לענות על הצרכים שלכם.

התכונות החשובות לעוזרת בית

עוזרת בית מגיעה לדירות בהן הדיירים אינם מסוגלים לדאוג לנקיון בכוחות עצמם ולכן מחפשים כוח עזר. הסיבות לכך מגוונות: יש אנשים שאינם יכולים להתץפנות למשימות הניקוי, מאחר שהם שוהים מעט בדירה ורוצים לחזור אליה בערב כשהיא נקייה, יש אנשים שאינם מסוגלים למקות את הדירה בשל היעדר כוחות פיזיים מספיקים (הכוונה בעיקר לזקנים), ויש כאלה עם רגישויות ואלרגיות לריחות או פשוט חוסר ביטחון עצמי והעדפת עוזרת בית. כל הסיבות הללו לגיטימיות ולכן צריך לדאוג לעוזרת בית מנוסה שיהיה לדיירים קל לתקשר איתה. לעתים עדיף לדיירים לתקשר בשפות זרות כמו רוסית או צרפתית, ואם זה המצב אז רק עוזרת בית הדוברת שפה זו תתאים להם. לעומת זאת, יש להיזהר מעוזרת שאינה דוברת עברית ברמה סבירה, כדי להימנע ממקרים של חוסר הבנה.

תקשורת נכונה עם עוזרת הבית

העוזזרת ממלא תפקיד חשוב בתחזוקת הבית ולכן רצוי מאוד להעסיק עוזרת סבלנית עם הבנה לצרכים שלכם וכן גמישות וניסיון. כדאי להימנע מהעסקת עוזרות אשר מתגורות במרחק גדגול מדירתכם, מאחר שהיא עלולה להיתקע בפקקים ולאחר למשמרת שלה אצלכם. חלק מבעלי הדירות משאירים אותה לבד וחוזרים בערב ולכן נדרשת הקפדה על עוזרת אמינה ללא רבב, כדי שלא תגיעו יום אחד הביתה ותגלו חפצים חסרים. עליכם לקבוע מראש את שעות העבודה הקבועות שלה, עד כמה שאפשר, וגם כמובן את השכר, וזאת כדי להימנע מאי נעימויות.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »