תשואה על נכסים

איך מחשבים תשואה על נכסים?

בשעה טובה רכשתם דירה חדשה במחיר למשתכן או בכל דרך אחרת. לדוגמא, במחיר למשתכן ניתן לראות כי רבים מהרוכשים דירות לא רוכשים את הדירה, על מנת לדור בה, אלא על מנת להשכיר את הדירה, שרוב רוכשי דירות מחיר למשתכן אינם תושבי המקום. כלומר הם אינם מתכוונים לגור בדירה שקנו, אלא הם קונים את הדירה, ומשכירים אותה לתושבי המקום או לאנשים אחרים שרוצים לגור באותו מקום, אבל גם כאשר קונים דירה במחיר למשתכן יש לראות האם התשואה על הנכסים, תהיה גבוהה ותשתלם לרוכש הנכס, אז מהי תשואה על נכסים ואיך מחשבים תשואה על נכסים?

מהי תשואה על נכסים 

תשואה הינו מונח יסודי בשוק הנדל"ן. מונח זה נותן נתון בסיסי, הנותן אפשרות חיזוי של תוך כמה שנים תחזירו את ההשקעה בנכס, והאם לפי השקעה זו כדאי לכם לרכוש את הנכס במקום כזה או לא. התשואה על הנכסים אינו מיועדת לבעלי דירה, שרכשו דירה לשם מגורים, אלא רק למשקיעים. 

התשואה היא בעצם כלי חישובי, שעל פיו ניתן לשקלל את סכום הרווח שהנכס המדובר יפיק לרוכשים. בעצם ההגדרה של תשואה היא היחס בין שווי הנכס לבין ההוצאה על הדירה, המיוצגת באחוזים, משום שסכום זה לא וודאי, ניתן לומר אם כך שתשואה היא סכום הכסף שהדירה משיאה ביחס להשקעה הראשונית.

איך מחשבים תשואה על נכסים?

הנוסחה לחישוב תשואה על נכסים היא די פשוטה (ראו דוגמא בלינק). אך כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר על מנת לקבל את התשואה. הטובה ביותר ועל ידי רכישת דירה להשקעה בצורה הטובה ביותר.

את הנוסחה מחשבים כך:

  • מחיר דירה במחיר הדירה כוללים הגורמים הבאים שיפוצים, מס רכישה 
  • השכירות שתתקבל מהדירה

דוגמא:

מחיר דירה הוא 1,000,000

השכירות היא 6.500 

נכפיל את שכר הדירה ב 12 חודשים בשנה 12*6500 = 78,000

ומחלקים את שכר הדרתי השנתי בעלות מחיר הדירה 

78,000/100,000=7.8% תשואה

וכך תוכלו לדעת האם רכישת דירה במקום מסוים משתלמת לכם, שנוסחה זו יכולה לעזור למתלבטים ברכישת דירה שתצדיק את ההוצאה עליה.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם