אופניים לילדים

איך לבחור אופניים לילדים?

אופניים הם פריט פופולרי במיוחד ורבים מהילדים יאהבו אותם מאוד. מה גם שאם ההורים אוהבים לרכב על אופניים זוהי הזדמנות נהדרת עבורכם לצאת לטיול מפנק עם הילדים בשמש החמימה, לראות קצת טבע וליהנות מפעילות משוטפת. היום ילדים רבים מבלים שעות רבות מול המחשב, הסמארטפון, הטאבלטים וכו'. הזמן הרב מול המסכים עשוי לפגוע בבריאות, בתפקוד ובהתפתחות של הילדים הן פיזית, הן חברתית וכן בתכונות שונות אחרות. ההחלטה לקנות אופניים לילדים תעזור לכם לספק להם עניין מחוץ למסכים, חווית משותפת יחד או לאפשר להם לנסוע בגינה או בפארק כשאתם משגיחים עליהם. אז איך בוחרים אופניים לילדים? במה צריך להתחשב? ואיזה להתאים את מידות האופניים לילדים שלנו?

איך לבחור את מידות האופניים לילדים?

כדי שהילדים יוכלו ליהנות מהשימוש באופניים צריך שיהיה להם נוח ובטוח לרכב עליהם. על כן חשוב לבדוק את מידות האופניים ושאלה יתאימו להם. למשל: גודל האופניים בהתאם לגובה הילד. גובה אופניים יושפע מהשלדה וקוטר הגלגלים. חשוב לבחור באופניים המתאימים לגודל הילד שלכם ולא גדולים יותר מתוך מחשבה שהילד יגדל כיוון שאם לא יהיה לו נוח לרכב עליהם או שהוא בקושי יגיע לפדאלים לא רק שלא יהיה לו נוח אלא יהיה מסוכן עבורו לעלות על האופניים.

סוג האופניים:

עד גיל 4 ניתן לקנות לילדים אופני דחיפה. מגיל 4 ומעלה מומלץ לחשוב על אופניים בין BMX לאופני הרים. אופני הרים יתאימו יותר לנסיעה במסלולים בין עירוניים וארוכים יותר או במקומות עירוניים בהם מורכב יותר לנסוע, למשל בעליות, עליה וירידה מרובה של מדרכות וכו'. בדרך כלל אלה מומלצים מגיל 8 ועד גיל 8 אפשר להשתמש באופני BMX. 

שימו דגש על בטיחות:

החל מדיווש נוח, נכון ואופניים בגודל המתאים, דרך בדיקה שהילד מגיע בצורה נוחה לכידון, לידית הברקס וכו'. חשוב לבדוק שהבלמים מספיק טובים ואיכותיים ושהצמידים רחבים ומתאימים לנסיעה בטוחה גם בחורף כשהמשטח חלק.

אולי יעניין אותך גם אופני הרים

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »