קרב מגע

איך לבחור מאמן קרב מגע?

קרב מגע זוהי תורת לחימה המקנה לאדם בטחון עצמי ויכולות שונות להגן על עצמו במידה והוא מותקף. למעשה זוהי תורת לחימה הנלמדת בצבא ובקרב כוחות בטחון ומאוד מוכרת בכל העולם, ויש אף אנשי בטחון ממדינות אחרות המגיעים לארץ ללמוד את השיטה.

אז מה זה בדיוק קרב מגע ולמי זה מתאים

קרב מגע זוהי שיטה המתאימה לכל אדם, למעשה לגברים ונשים וילדים לרוב מגיל 5 גם אם אין להם כל רקע באומנויות לחימה. השיטה היא שיטה שפותחה בישראל ומתבססת על התגובות הטבעיות האוטומטיות של הגוף ומאפשרת לאדם השתמש בהן לטובת הגנה עצמית במידה והוא מותקף. השיטה שמה דגש על לחימה פנים מול פנים ללא ציוד או אביזרים מיוחדים ומפתחת בין היתר אינסטינקטים נכונים תוך כדי חשיבה והערכת המצב בכל רגע ורגע נתון.

קראו גם על קורס אגרוף תאילנדי >>>>

במה מתמקדת שיטת הקרב מגע

השיטה מתמקדת בעיקר הגנה ולא בהתקפה במטרה לסיים את האירוע כמה שיותר מהר ועם מינימום סיכוי לפגיעה. הדגשים של השיטה מתייחסים לדברים הבאים:

  • צפייה של אירועים טרם התרחשותם.
  • תגובה מהירה והקצרה ביותר שאפשר.
  • לעשות את הטוב ביותר שאתה יכול באותו רגע.
  • שמירה עצמית מקסימלית בפני פגיעה. 

מה חשוב בבחירה של מאמן קרב מגע

הבחירה של מאמן קרב מגע צריכה לקחת בחשבון בין היתר את הניסיון שלו גם מבחינה אישית וגם מבחינה של אימונים של אחרים, וזאת משום שלעיתים אדם יכול להיות מעולה בלחימה עצמה אך הוא אינו בעל יכולות הדרכה של אחרים. כמו כן חשוב שהמאמן ידע לזהות את החוזקות והחולשות של המתאמן שלו וימצא את הדרך להתמודד איתן ולעזור לו להתגבר עליהן. לא פחות חשוב זה התרשמות אישית וחיבור אישי עם המאמן כי לאווירה ולקשר האישי השפעה גדולה על חווית האימון.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בדיחות קרש

ניתן לכתוב בדיחות כמעט על כל נושא, אבל הם משמשים לרוב כשמדובר בהומור או סאטירה. הם יכולים לשמש דוגמה למשהו שהוא לא מצחיק, וככאלה הם

קרא עוד »

תפקידו של קבלן בניין

תפקידו של הקבלן הוא לתת שירות ללקוח. הלקוח יכול להיות אדם פרטי או חברה. הקבלן צריך להיות מסוגל לספק את השירות בזמן ובעלות הנמוכה ביותר

קרא עוד »