איך מטפלים באוטיזם?

איך מטפלים באוטיזם?

זה לא משנה היכן הילד שלכם נמצא על הספקטרום. סוג הטיפול שילדכם מקבל צריך להיות תלוי בצרכיו האישיים. מכיוון שמדובר בהפרעה בעלת ספקטרום, כל ילד הוא ייחודי ולכן קיימים כמה וכמה טיפולים להפחתת תסמיני האוטיזם. סוגים שונים של טיפולים מטפלים בסוגים שונים של לקויות לכל רוחב הספקטרום ובדיוק בגלל זה יש לדעת איך לגשת ובאיזו שיטה.

אז איך למעשה מטפלים באוטיזם? הנה מספר דוגמאות 

שיטות חדשניות 

אם אתם הורים בעלי ראש פתוח ומוכנים לנסות דברים חדשים בכדי לשפר את היכולות של הילד שלכם, קיימות שיטות חדשניות, כאלה הפועלות על תהליכי מטבולים לקויים באמצעות סדרת בדיקות פשוטות שיכולות לזהות אצל הילד שלכם בדיוק את החוסרים שלו. ברגע שיש לכם את החוסרים, אתם יודעים היכן ובמה צריך למלא. 

טיפול התנהגותי

טיפול מהסוג הזה מבקש ללמד את הילד שלכם לחזק התנהגויות רצויות ולהפחית בהתנהגויות הפחות רצויות. מטפלים מוסמכים יכולים לתת לכם את הכלים בהם תוכלו להשתמש לפני התפרצות התנהגותית, במהלך ההתפרצות ולאחר מכן. הילד שלכם יכול לקבל מטיפול כזה מיומנויות רבות שיתרמו לו רבות במהלך החיים.

ספורט כטיפול

בעיות בתנועה הן בעיות נפוצות בקרב ילדים עם אוטיזם לכן מומלץ לפנות לטיפול פיזי כדי להקל עליהם. ספורט כולל פעילויות ותרגילים הבונים כישורים מוטוריים ומשפרים את הכוח, היציבה והאיזון. טיפול מסוג זה נועד לעזור לילד לבנות כוח ושרירים מה שיעזור לרצון שלו לשחק עם ילדים אחרים.

טיפול בדיבור

גם זו לקות שדי מוכרת בקרב הפרעת האוטיזם והיא הקושי בדיבור. טיפול בדיבור ובשפה יכול לעזור לילדים רבים לשפר את יכולות התקשורת שלהם עם המשפחה שלהם, עם החברים ובכלל עם הסביבה. היתרון בטיפול הזה הוא שגם אתם כהורים יכולים לקחת בו חלק מלא ופשוט לדבר עם הילד שלכם ולדובב אותו כמה שיותר.

להרחבה נוספת אודות טיפול באוטיזם:

https://tali-angor.com/treatment/

אז לסיכומו של דבר,

הטיפול בילד שלכם תלוי בו ובכם. גילוי מוקדם של אוטיזם יכול לתת לו את ההזדמנות לשפר את הלקויות שלו כבר מתחילת דרכו מה שיקל עליו בהמשך הדרך כאשר יתקל במכשולים שונים בחיים.

בקרו בפייסבוק של טלי אנגור, בעלת מאסטר בכימיה תרופתית ורוקחת מורשית, מייסדת שיטת CAT לטיפול באוטיזם:

https://www.facebook.com/Tali.Angor

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »