לקנות אופניים מיד 2

האם זה ביטחותי לקנות אופניים מיד 2?

רבים רוצים לרכוש לעצמם אופניים איכותיים אך אחת הבעיות הנפוצה, הוא המחיר היקר של האופניים. המחירים הללו, שלעיתים מגיע עד אלפי שקלים, אבל כיום בשוק יד שנייה נמכרים מוצרים רבים ביניהם גם אופניים משומשות במחירים סבירים. אך בניגוד למוצרים אחרים כמו ספה או ארון שבהם אין חשיבות לבטיחות, ברכישת אופניים יד שנייה קיימת חשיבות רבה לבטיחות. אופניים שאינן עומדות בתקני הבטיחות עלולות לגרום לפציעות חמורות בעת הנסיעה עלי, ולכן  חשוב מאד ברכישת אופניים יד שנייה בעיקר לילדים קטנים לבצע בדיקות לפני הרכישה כדי לבדוק את בטיחות האופניים, אז השאלה החשובה היא האם זה בטיחותי לקנות אופניים יד 2?

בדיקות שיש לבצע לבדיקת בטיחות לפני רכישת אופניים יד 2

  • בדיקה חיצונית

לפני רכישה של אופני שטח חשמליים משומשים למשל חשוב מאד לוודא כי לאופניים עם שריטות או מכות עמוקות, אופניים אלו לא כדאי לרכוש, משום שמכות אלו מצביעות על שימוש לא ראוי באופניים. כמו כן ודאו את מספר הפעמים בחודש שבעל האופניים שטף אותן אופניים שנשטפו פעמים רבות עלולות להיפגע מחלודה.

  • בדיקת מעצורים

אחד החלקים הכי חשוב באופניים הוא המעצורים, משום שללא מעצורים זוהי סכנת נפשות לנסוע באופנים האלה. ניתן לבדוק את תקינות המעצורים על ידי בדיקת המערכות, ובמערכות המופעלות על ידי כבל פלדה יש לוודא את שלמות הכבל וכי יש בסופו סופית לפרימת הפלדה. יש לוודא כי הרפידות האלו אינן שחוקות משימוש

  • נזילות

מערכות המופעלת על ידי לחץ שמש חשוב לוודא כי בנסיעה מהירה אין נזילות.

  • מכלול ההגוי

הדרך הכי טובה לברר את תקינות מערכת ההיגוי היא הנעה של הכידון מצד לצד אם הזזה שלו מוגבלת, אז קיים תקל במערכת ההיגוי, קראו בהרחבה בכתובת הזו.

  • מערכת הנעה

מערכת ההנעה מורכבת מגלגלי השיניים ומשרשרת. לגבי השרשרת וודאו כי היא לא רפויה, ולגבי הגלגלים הקפידו לבדוק שהגלגלים שלמים, בכל המהירויות.

  • גלגלים

חשוב לבדוק את שלמות הגלגלים, ושאין בהם חורים וסדקים העלולים לפגוע בתקינות הנסיעה, וגם בהנאה של הנסיעה.

אם תבצעו בדיקות אלו האופניים שלכם יהיו ביטחותיים..

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בני ינאי

בני ינאי

בני ינאי נחשב לאחת הדמויות המוכרות והידועות ביותר בארץ. מדובר על אלוף משנה במילואים, בן 46, בעל עבר צבאי מרשים במיוחד. הוא שירת בתור מפקד

קרא עוד »