קייט סרפינג

איך לשמור על כושר בקיץ

שמירה על כושר ואורח חיים בריא הוא דבר חשוב מאוד עבור כל אחד, בכל גיל ובכל זמן. כולנו יודעים את זה ובשנים האחרונות עולה מאוד המודעות לאורח חיים בריא ולחשיבות של שמירה על כושר גופני. אך למרות שרבים מאתנו מכירים בחשיבות הזו של הקפדה על תזונה ועל פעילות גופנית כשגרה, ישנם זמנים ומצבים שלכאורה מונעים מאתנו לשמור ביתר הקפדה על כך. ניתן לומר לכאורה מכיוון שבפועל תמיד ניתן למצוא פתרונות פשוטים ל"בעיות" שאנו נתקלים בהן. האתגרים יכולים להיות עומס בעבודה ובבית, ימים גשומים או לחלופין ימים חמים מאוד במהלך הקיץ.

ואכן בימי הקיץ, בעיקר במדינה שמאוד חם בא במהלך החודשים יוני-אוגוסט, החום הרב אפילו בשעות הערב עשוי למנוע מאתנו לבצע פעילות גופנית. הדבר לא רק נובע מאי נוחות שבביצוע פעילות גופנית בטמפרטורות גבוהות ועומס חום כבד ומכך שמרגישים מאוד את העייפות די מהר, אלא מדובר גם בסיכון של ממש להתאמן בתנאים שעלולים להביא להתייבשות או חלילה למכת חום.

אז איך בכל זאת ניתן גם לשמור על כושר וגם לשמור על עצמנו במהלך הקיץ?

חשוב ביותר להקפיד על שתייה מרובה של מים, אכילה של מזונות לא כבדים ורוויים בנוזלים כמו פירות. בנוסף אימון במקום סגור וממוזג כמו חדר כושר יכול להיות. ישנם כאלה שבימי הקיץ החמים מקפידים לבצע את הפעילות הגופנית בעיקר בערב כשהחום יורד פתרון מצויין, אך כאמור בימים של עומס חום כבד גם שעות הערב והלילה יכולים להכביד עלינו מאוד ולסכן אותנו ולכן גם בימים כאלו עדיף לבצע את האימון במקום סגור וממוזג.

בימים שאנו עושים את הפעילות הגופנית בחוץ חשוב ביותר להקפיד על מריחה של קרם הגנה מפני השמש הקופחת וחבישה של כובע.

אפשרות נוספת היא לבצע פעילות במקום שהוא מרענן, מקום גם שכולנו נהנים להיות בו ולברוח אליו בימי הקיץ החמים – חוף הים. בחוף הים אנו יכולים להיות עם מעט בגדים עליו, אבל כמובן עם כובע וקרם הגנה, ואנחנו יכולים לצנן את עצמנו מדי פעם בתוך מי הים וכמובן לא לשכוח גם אז להקפיד על שתייה מרובה. יש פעילויות ספורט רבות שניתן לעשות בים כמו שימוש במתקני הכושר הקיימים היום ברבים מהחופים בארץ או לעסוק בפעילות ימית כמו גלישת גלים, גלישת סאפ ואפילו לעשות קורס קייט סרפינג ולהרוויח גם פעילות גופנים שהיא ממש מהנה וכיפית ושתתן לנו מוטיבציה גבוהה לעסוק בה.

אז כמו שכבר הבנתם, פעילות גופנית ניתן לעשות בכל מקום ובכל עת אם מוצאים את הדרכים הנכונות וכמובן מקפידים על לעשות זאת באופן בטוח ונכון.

המידע באדיבות אתר https://kitesurfer.co.il/

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם