מגשים לתקרה אקוסטית - כל מה שצריך לדעת

ייצור תקרות מגשי פח – המדריך המלא

לוחות הגבס מאפשרים בנייה של תקרה אקוסטית. מה היתרון של תקרה אקוסטית ולמה עדיף להשתמש במגשי פח.

מה זה תקרה אקוסטית? 

הגבס כחומר גלם בענף הבניה מאפשר פתרונות קלים ונוחים שבעבר הצריכו משאבים רבים, תקרה אקוסטית היא דוגמה מצוינת לכך. בעזרת בנייה בגבס ושימוש במגשי פח וצמר סלעים אפשר לייצר תקרה אקוסטית שמפזרת את התהודה באופן שווה בכל החלל הנדרש. בשילוב שכבה של צמר סלעים אפשר להשיג בידוד מושלם ולבודד לגמרי את החלל מרעשים. 

מגשי הפח ויתרונותיהם

בניגוד לתקרה מבטון אותה יוצקים כמשטח אחד גדול, עלותה יקרה וכל תיקון מצריך שבירה של חלקים מהתקרה, תיקון וצביעה מחדש של כל התקרה למנוע הבדלי צבע, תקרה אקוסטית נבנית על בסיס פרופילי גבס המחולקים לריבועים שבהם מניחים את אריחי הגבס או את מגשי הפח. לרוב התקרה האקוסטית נלקחת כחלק מעיצוב כולל של החלל וחשוב שמעבר לפונקציונליות שלה, היא גם תהיה בעלת גימור נאה ואסתטית. 

מגשי פח

מגשי הפח הם אופציה זולה בהרבה מכל האפשרויות האחרות הנמצאות בשוק. כמו כן הרכבתם פשוטה ביותר, קלה ומהירה. במקרה שצריך לבצע תיקון בתקרה עצמה או באלמנטים הנמצאים מעליה כמו צינורות חשמל, מים, גלאי עשן ועוד, הגישה פשוטה מאוד ועל ידי הזזה של מגש או שניים נחשפת כל התשתית והגישה אליה נוחה. 

ייצור מגשי הפח

חברות הייצור של מגשי הפח מכינות את המגשים לפי דרישות הלקוח, במידות הדרושות לו ולא מוכרות מוצר מוכן מן המדף. תקרות מגשי פח נפוצות מאוד במקומות שבהם העבודה נתמכת בתשתיות רבות כמו מטבחים גדולים, אולמות אירועים, בריכות שחייה פנימיות אשר הלחות סביבן גבוהה ועוד.

למידע נוסף על תקרות אקוסטיות מתכתיות, הקליקו על הלינק

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם