יתרונות של מיינדפולנס

יתרונות של מיינדפולנס שכדאי להכיר

היום כמעט כולם כבר מכירים את שיטת מיינדפולנס, אשר נועדה כדי לאפשר לכל אחד לשנות את צורת התפיסה שלו של המציאות. חשוב להבין כי המוח שלנו גמיש וניתן לשנות אותו בהתאם לצורך. בדיוק כפי שאנו מאמנים את שרירי הגוף שלנו, אנחנו יכולים גם לאמן את המוח. בצורה כזו, ניתן לייצר דפוסי חשיבה חדשים, דפוסי התנהגות לא מוכרים וכמובן לפרש את הסיטואציות השונות בחיים בצורה שונה מהרגיל. תרגול מיינדפולנס יכול לתרום המון לבריאות הפיזית והמנטלית של כל אדם, בכל גיל ובכל מצב. מדובר על שיטה מוכחת מבחינה מדעית, המאפשרת להרגיע את התודעה, להיפטר ממחשבות טורדניות, להתמודד בצורה טובה יותר עם לחץ, מתח, כעס, פחד או חרדה ולהסתכל על החיים בצורה חיובית יותר.

> הכירו תמיכה רגשית בזמן קורונה בדרך אחרת

מדוע כל אחד חייב לתרגל מיינדפולנס?

כאמור, מדובר על שיטת תרגול שיכולה לתרום המון לחיים האישיים של כל אדם. השיטה מאפשרת להתבונן על המחשבות שלנו ולהתמודד בצורה שקולה וצלולה יותר עם הרגשות השונים שעולים בחיי היומיום. במקום לפעול בצורה אינסטינקטיבית, השיטה מלמדת כל אחד כיצד לפעול באופן הגיוני ומושכל יותר. בצורה כזו, ניתן ליהנות מחיים שלווים יותר, המלאים בתחושות של אושר, שלווה, אהבה ועוצמה פנימית. התרגול יכול לאפשר לכל אדם להיות נוכח ברגע ההווה, מבלי לברוח למחשבות לגבי העבר או העתיד שלו. בצורה כזו, ניתן להעצים את החוויה הפנימית, להתבונן על הדחפים, הרגשות והמחשבות שעולים כתגובה לסיטואציות השונות ולבחור כיצד להגיב בהתאם למצב.

לסיכום, תרגול מיינדפולנס יכול להיות יעיל במיוחד לצורך התמודדות עם תחושות קשות, עצב, אובדן, כעס, פחד, חרדה ואי וודאות. התרגול מלמד כיצד להיות בהווה וכיצד לבחור להתמודד עם הרגשות השונים שעולים, מתוך בחירה חופשית ולא מתוך פעולה אוטומטית. 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »