מראה פנורמית

איפה יש להתקין מראה פנורמית

בכל שניה מתים ברחבי העולם מספר עצום של בני אדם כתוצאה מתאונות הדרכים, אין ספק שהמצאת הרכבים הביאה אתה בשורה חשובה לאנושות אבל יחד עם זה הביאה סכנות חדשות לעולם, וככל שכמות הרכבים בעולם עולה, עולה בהתאם גם מספר הנפגעים מתאונות הדרכים. בעקבות כך עלתה המודעות לצורך בהתקנה של אביזרי בטיחות, שמחירם זניח לעומת היכולת שלהם להציל חיים במקרים רבים ולמנוע תאונות מיותרות. אחד מהאביזרים שהשימוש העיקרי שלו הוא בטיחות הוא המראה הפנורמית.

מהי בעצם מראה פנורמית?

מראה פנורמית היא בעצם מראה רגילה, אך הזווית שלה לא ישרה וכך נוצר מצב שאפשר לראות באמצעותה זווית רחבה מאוד. את התכונה הזאת מנצלים לצורכי הבטיחות בדרכים, כאשר ישנם מקומות ששדה הראייה של הנהג מוגבל, התקנה של מראה פנורמית יכולה לעזור לו כדי לראות רכבים אחרים שמתקרבים מצדדים שונים של הצומת. התקנה של מראה פנורמית נפוצה באזורים בהם אין תנועה ערה מספיק של רכבים בכדי להתקין במקום רמזור, אך יש צורך בפתרון כדי שהנהגים יוכלו לראות היטב את מה שמתרחש בשטח המת של הראייה שלהם. כמו כן שימוש במראה פנורמית נפוץ גם באזורים הנחשבים מועדים לסכנה כגון חניונים בהם מסתובבים הולכי רגל או ששדה הראייה בהם מוגבל, וכן סמוך לבתי ספר וגני ילדים שם שדה הראייה של הנהגים הוא קריטי במיוחד.

איפה עוד משתמשים במראה פנורמית?

מלבד נושא הבטיחות ישנם שימושים נוספים למראה הפנורמית. אחד מהם הוא התקנה שלה בחנויות. כאשר החנות גדולה או שהמדפים מסתירים את שדה הראייה, חברת שרפים מוצרי בטיחות ממליצים להתקין במקום מראה פנורמית ועל ידי כך לשלוט על הנעשה בחנות ולמנוע מצב של גניבות, ההתקנה של המראה פשוטה והיא יכולה להיות תחליף פשוט יותר מאשר מצלמות אבטחה יקרות.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם