ספרים לילדים

המלצות על ספרי צדיקים לילדים

כולם יודעים כי העוצמה והכוח שיש לסיפורים שמספרים לילד הינו עצום. במיוחד אם הסיפור מוספר לו על ידי ההורה או על ידי המורה או הגננת. כאשר מדובר בדמות סמכותית הרי שהילד יתחבר היטב לסיפור, הוא יהיה קשוב אליו מאוד והוא יפנים כל מילה. לא פעם מתעורר בילד הרצון והחשק לחקות את גיבור הסיפור ולהיות כמוהו.

הוא מתלהב מההערצה הנשמעת במהלך הסיפור ואשר רוחשת סביב דמותו גם אם הדבר נעשה באופן תת מודע.

זוהי הסיבה כי חשוב כל כך לשים לב מה מספרים לילד, באיזה סיפורים בוחרים לרתק אותו ומה מבקשים להעביר לו באמצעות  הסיפורים.

ספרי צדיקים לילדים – הדרך הכי טובה לערכים

כדאי להכיר את ספרי הצדיקים כמו מוצרי יודאיקה אשר בהם ישנם סיפורי צדיקים אשר מיועדים לילדים. סיפורי צדיקים אשר אלו כתובים בשפה קולחת ונעימה לילדים. באופן כזה ניתן להיות בטוחים כי הילד ייחשף לתכנים ערכיים וכאלה שיעשירו את עולם הרוח.

סיפורי צדיקים – הרחק מסיפורי אלימות

הסיפורים והסרטים אשר אליהם נחשפים כיום הילדים ובני הנוער בציבור הכללי הם סיפורים שהם לא פעם קשים מאוד לעיכול. ילדים רבים נחשפים לסיפורי זוועה שההורים שלהם לא מצליחים למנוע אותם מהם או שהם פשוט לא מודעים להרס העצום אשר סיפורים אלו מחוללים בלבבות הרכים.

הילדים הללו גדלים עם חרדות, עם פחדים ועם דאגות מפני הבאות. הם אף פעם לא יודעים האם הסיפורים שהם שמעו לא עלולים להפוך למציאות חיים מאיימת. כי בשטח הם דווקא רואים לא פעם כי אכן דברים איומים קורים גם קורים.

> ראו גם טליתות באתר חב"ד שופ

בוחרים את ספרי הצדיקים

אז הבנתם את הכוח העצום הטמון בסיפורי הצדיקים ואת הרווח הגדול שהילדים מרוויחים בכך שהם שומעים סיפורים על גדולי האומה הצדיקים, על אנשים בעלי שאר רוח אשר הותירו נכסי צאן ברזל אחריהם.

הבחירה בספרים אמורה להתבצע מתוך שימת לב לספרים עצמם ולמה שהם מציעים, בהתאם לרמה ולגיל של הילד.

אם מדובר בילדים רכים, מומלץ מאוד לשים לב כי הספר מכיל ציורים ברורים ומושכים. הציורים ימשכו את ליבו והוא יתחבר לסיפור.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם