היתרונות של דיור תומך לקשישים

דווקא עכשיו, היתרונות של דיור תומך לקשישים

אין ספק כי משבר הקורונה גרם ללא מעט אנשים לחשוש מהמעבר לבית אבות, אך למעשה חשוב להבין כי מדובר על אחד המקומות הבטוחים ביותר עבורם. קשישים רבים החיים בצורה עצמאית, סובלים לא פעם מתחושות קשות של בדידות ודיכאון. לרוב תחושות אלו מוקלות באמצעות ביקור של חברים ובני משפחה, טיולים בחוץ, ספורט ועוד. אך ההסגר הנכפה עלינו בצל הקורנה, גרם ללא מעט קשישים להיסגר בבתים שלהם למשך שבועות ארוכים. מדובר על שבועות בהם הקשישים נאלצים להתמודד בצורה עצמאית עם כל הפחדים, החששות והמחשבות שלהם, דבר שלא פעם מוביל לדיכאון וחרדה. לכן מדובר על תקופה שדווקא בה, מומלץ לעבור לדיור תומך, אשר יוכל לספק לכל קשיש את הצרכים החברתיים שלו ולהפיג את תחושת הבדידות והדיכאון. 

כל היתרונות של דיור תומך לקשישים – כדאי להכיר!

קודם כל, כדאי להדגיש כי דיור תומך לקשישים הינה מחלקה בבית אבות, המיועדת במיוחד עבור קשישים עצמאיים, שמסוגלים לתפקד בצורה עצמאית. מחלקה זו מספקת לקשיש את היכולת לחיות בסביבה מוגנת המותאמת במיוחד לצרכים שלו, על מנת להעשיר את עולמו בפעילויות חברתיות שונות. דיור תומך מספק לקשישים פעילויות רבות הן בתחום החברתי והן בתחום התרבותי, כולל יציאה לטיולים, נסיעה להצגות והופעות שונות, חוגי העשרה שונים, כולל יצירה, יוגה, ספורט ועוד. כמו כן, זוהי הזדמנות חשובה עבור הקשיש לחיות בסביבת בני גילו, ליצור עימם שיחות וקשרים חברתיים ולהפסיק לסבול מבדידות. חשוב לציין כי דיור תומך מספק לקשישים חדרים משופצים ומרווחים, המכילים מטבחון מאובזר, שירותים ומקלחת אישיים וכדומה.

לסיכום, דווקא בתקופה הנוכחית חשוב להכיר את היתרונות של דיור תומך לקשישים, היות ומדובר לא פעם על חבל הצלה חיוני עבור לא מעט מבוגרים, הספונים לבדם בביתם.

> בדקו על מחיר בית אבות סיעודי

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תחביב

בעולם המודרני רבים מאיתנו חווים תקופות עמוסות ולעתים חלקנו מרגישים ממש במירוץ. יש לנו שגרת יום שכוללת עבודה, טיפול בבית, סידורים, טיפול בדברים חשובים. לחלק

קרא עוד »

מאגר תמונות

העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את הרעיונות, המוצרים והשירותים שלנו. אחד הפופולריים ביותר הוא מאגרי

קרא עוד »