סימולציות

מהן סימולציות?

ביצוע ניסויים גופניים בחיים האמיתיים יכול להיות כיף. מורה לפיזיקה עשוי לירות תפוח אדמה על פני מגרש הכדורגל, להפיל ביצים מהגג, או לקחת את הכיתה לפארק שעשועים. אבל ביצוע ניסויים בחיים האמיתיים אינו תמיד מעשי.. איך כל זה קשור לסימולציות? או מהן סימולציות? קראו בהמשך.

מהן סימולציות? 

מה אם אתם צריכים לחולל ולעשות את הניסוי שלכם? או מה אם אתם צריכים לחזות את התנועות של מיליוני מולקולות בודדות, להתבונן בדברים שעיניכם אפילו לא מסוגלים לראות? או מה דעתך לבדוק עד כמה מכונית בטוחה בזמן התרסקות מבלי לפגוע באיש? שם ההדמיות הופכות להיות מועילות.

ההגדרה של סימולציות 

סימולציה היא היצירה מחדש של תהליך בעולם אמיתי בסביבה מבוקרת. הוא משתמש במשהו שנקרא דוגמנות כדי להבין את תוצאת הסימולציה. מודל הוא ייצוג של אובייקט או תהליך מתאר ומסביר תופעה שכאשר זה לא ניתן לחוויה באופן ישיר. 

במדע, אנו מציגים המון חוקים לתיאור העולם, והמודלים הללו יחד, מאפשרים לנו ליצור הדמיות. סימולציות. לדוגמה, אנו עשויים ללמוד את אופן תנועת מולקולות האוויר כאשר יש מקור חום בקרבת מקום וליצור מודל לתאר אותו. אז נוכל להרכיב עשרות מולקולות ולעשות הדמיה.

סימולציה – לא רק מול קהל 

לצורך הדמיות מציאותיות במחשב, לרוב תצטרכו להזין כל מיני משוואות פיזיקאיות מורכבות. מחשבים יכולים לבצע חישובים באמצעות משוואות אלו הרבה יותר מהר מאשר בני אדם, והם מאפשרים לנו לבצע הדמיות לרמה חדשה בשנים האחרונות.

> קראו גם על מופע תיאטרון פלייבק

כיצד משתמשים בסימולציות?

סימולציות משמשות במובנים רבים. הם משמשים לגילוי מדעי, לבדיקת עיצובים בבטיחות, לחיסכון בכסף ואפילו ליצירת גרפיקה לסרטים ומשחקי וידאו. מדענים משתמשים בהדמיות כל הזמן. לדוגמה, אתה יכול להזין את חוקי הכבידה למחשב בעזרת סימולציה.

סימולציות עם שחקנים

כאמור, סימולציות נהוגות בנישות שונות, אבל מה זה בעצם סימולציות עם שחקנים? בקצרה, שחזור של סיטואציה על הבמה. סימלוציה מהסוג הזה מומלצת לשילוב בימי גיבוש לעובדים, סדנאות עסקיות וכיו"ב מול קהל שמכיר את העלילה, יכול לפרש וללמוד מכל החוויה. סימולציה עם שחקנים יכולה להכניס פן בצבע מעניין לכל אירוע חברתי ללא ספק.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »