עקירה כירורגית

איך להתכונן לקראת עקירה כירורגית?

אחד הטיפולים היותר מרתיעים הוא חד משמעית עקירה כירורגית (אבל תמיד אפשר לברר אודות טיפולי שיניים בהרדמה כללית). אחת הסצנות האהובות ביותר על יוצרי המותחנים היא עקירת שן. אז נכון, בסרטים זה אכן נראה כואב ואפילו מפחיד מאוד. אך עקירה כירורגית היא ממש לא מה שרואים בסרטים.

כאשר זה נצרך, עקירת שן היא הכרחית לבריאות השיניים ושיקום הפה. בעוד שעקירה רגילה בדרך כלל תתבצע אצל רופא שיניים רגיל, עקירה כירורגית היא תהליך שונה. בשביל עקירה כירורגית נצטרך לפנות לכירורג פה ולסת או רופא מומחה שמבצע את הטיפול רק במקרים מסוימים. בהחלט לא מדובר בטיפול כיפי, אך עם ההכנה הנכונה תוכלו לבוא רגועים ומוכנים יותר.

הכנה לקראת עקירה כירורגית

עקירה כירורגית, כאמור, אינה עקירה רגילה. עקירה זו תתבצע כאשר הרופא מזהה שן בינה כלואה או שן שצריך לעקור אך מסיבות שונות לא ניתן לעקור אותה בצורה הרגילה. בכדי להבין האם באמת נדרשת עקירה כירורגית יבצע הרופא בדיקות שונות וצילומים בכדי לא לבצע מהלך שגוי.

ההכנה המומלצת לעקירה כירורגית הוא ההכנה ליום שאחרי. אחרי הטיפול בדרך כלל יחוש המטופל כאבים וחשוב להתכונן עם משככי כאבים, כמובן המומלצים על ידי הרופא שלכם. כדאי מאוד לרכוש את משככי הכאבים לפני הטיפול ולקחת את המנה הראשונה לפני שחומרי הרדמה מתפוגגים.

משככי כאבים

במידה וגם עם הטיפול במשככי הכאבים, עדיין חש המטופל בכאבים, יש לפנות אל הרופא המטפל.

כמו כן, יש להיערך לתופעות לוואי שונות העלולות להופיע כתוצאה מהטיפול כמו נפיחות, אדמומיות, דימום וכדומה. אלו תופעות מוכרות לאחר טיפול כירורגי. יש לעקוב אחר מצב השיניים ולטפל בהתאם.

כמו כן, חשוב לדעת כי 24 שעות לאחר עקירה כירורגית, אסור לצחצח שיניים ויש להיוועץ ברופא.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם