החזרי מס

החזרי מס – כך תדעו אם מגיעים לכם כספים מהמדינה

מי מאיתנו לא היה רוצה לקום בבוקר ולגלות שהמדינה חייבת לו כסף? התשובה די ברורה, כולנו היינו רוצים בבוקר ולגלות שמגיע לנו החזר מס מהמדינה בעקבות תשלום יתר במהלך השנה. כמה כיף זה שבעזרת בדיקה יש לכם את היכולת לבדוק האם מגיע לכם החזר מס וכמובן, מהו גובה ההחזר. ובזמן שהמדינה לא מתעכבת על כל אזרח ואזרח בכדי לעדכן אותו שקיים עבורו החזר מס, הבדיקה היא כמובן על אחריותכם בלבד.

חשוב שתדעו שהחזר מס יכול להיות קביל עד שש אחורנית. זאת אומרת, אתם יכולים לבצע בדיקה על זכאות להחזר מס (מידע נוסף) משנת 2013 והלאה, שנים קודמות שלא בדקתן עליהן לא תקפות יותר. כמו כן, אם שיניתם סטאטוס משפחתי במהלך שנות המס האלו, את הבדיקה להחזר מס אתם תעשו בהתאם לסטאטוס המשפחתי שהייתם בו באותה שנת מס.

כאשר ניגשים למס ההכנסה עם בקשה להחזר מס, יהיה עליכם להגיש להם מסמכים וטפסים התומכים בזכאות שלכם להחזר מס. אם אתם שכירים, אתם ודאי מכירים את טופס 106 אותו אתם ממלאים כאשר אתם מתחילים מקום עבודה. טופס זה נועד עבור מס ההכנסה וכמובן עבורכם באם מגיעה לכם איזו הקלה או זכאות להנחה בהתאם למצבכם הבריאותי, משפחתי וכו'.

עם טופס 106, יצורף טופס 135, שהוא הדו"ח השנתי שלכם. ההכנסות שלכם, ההוצאות שלכם ומה שביניהן. יחד עם תעודת הזהות שלכם ופרטי חשבון הבנק שלכם, אתם יכולים לגשת למס ההכנסה ולבדוק האם אתם זכאים להחזר מס. אם אתם לא מרגישים מספיק בטוחים בעצמכם בזמן התהליך, תמיד תוכלו להתייעץ עם איש מקצוע שעוסק במיסים.

איש מקצוע שעוסק במיסים?

עורך דין לדיני מיסים, יועצי מס ורואי חשבון יכולים להיות לכם כלי עזר נהדר בעבור תהליך נכון אל מול רשות המיסים, קראו בהרחבה בנושא. אם אין לכם הידע המספיק בכדי לבנות את הדו"ח השנתי שלכם, ההמלצה שלנו תהיה לחפש את הייעוץ הנכון עבור בניית הדו"ח בצורה נכונה ומובנת, איסוף כל המסמכים הרלוונטיים וכמובן, מציאת הכספים האבודים שלכם.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם