למחוק כתב אישום

האם יש דרך למחוק כתב אישום?

לא כולם יודעים אך כאשר מדובר במשפט פלילי, לא תמיד המהלכים שכבר נעשו הם למעשה סוף פסוק. ישנם מקרים רבים אשר בהם אפשר בהחלט להתערב ולשנות את המהלכים ואף לגרום לשינויים מהותיים. כמו לדוגמא מחיקת כתב אישום.

מתי פונים אל עורך דין?

האמת היא שלא צריך וממש לא כדאי לחכות עם הפנייה אל עורך הדין עד לשלב אשר בו כבר הוגש כתב האישום או הגיע זימון לשימוע פלילי. היות ובמצב כזה כבר יהיה הרבה יותר מסובך להגיע לתוצאות. אך גם אם לא פניתם אל עורך דין בזמן וכבר הוגש נגדכם כתב האישום, עדיין יש מה לעשות ואף פעם לא מאוחר לפנות אל עורך דין שעוסק באותו תחום ספציפי בדיוק. באופן] כזה ישנו סיכוי טוב כי אכן ניתן יהיה להשפיע על כתב האישום ולהוביל אף למחיקתו.

חשוב לדעת כי לפני החקירה הראשונית כבר כדאי להיוועץ עם עורך דין הבקי בתחום. לא פעם קורה והחשוד שאולי נעצר על לא עוול בכפו, רוצה למצוא את עצמו משוחרר לנפשו ועל כן הוא יסכים להודות בכל מה שיאשימו אותו ובלבד שישלחו אותו לחופשי. בחדר החקירות מקבל הנחקר את התחושה כי זו הדרך הנכונה וזה מה שלמעשה יאפשר לו למצוא את דרכו החוצה מהר . אך בפועל זה ממש לא כך.

כאשר הנאשם מודה במעשה, הוא למעשה תופר לעצמו במו ידיו את תיק האישום. כל הודאה כזו תעמוד לו לרועץ ולמחוק אותה אחר כך יהיה קשה הרבה יותר.

מסיבה זו אנחנו ממליצים כי כל אחד יפנה מיד כאשר הוא נעצר על עבירה כלשהי אל עו"ד לניירות ערך או הנישה שבה הוא חשוד בעבירה, עו"ד העוסק באותו התחום, בין אם הוא באמת עבר על העבירה המדוברת ובין אם מדובר בחשד שווא, זאת על מנת שהוא ידע איך וכיצד להתנהל בצורה הטובה ביותר. (קראו על החשיבות של ייעוץ לפני חקירה) כי כפי שכבר אמרנו, השלבים הראשונים הם אלו שמובילים את כל ההמשך. אם הנאשם ידע את כל הזכויות שלו הוא ידע מה הוא צריך לענות ומתי מותר לו לשתוק. הוא ידע מתי נכון להודות במעשה ומתי זה יהיה ירייה עצמית ברגליים, ולעיתים הוא יוכל להימנע מלהגיע למצב של הגשת כתב אישום.

> קראו גם איך ניתן להוציא אזרחות פורטוגלית?

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »