חישוב מעמ במחשבון

מס ערך מוסף (מע"מ) הוא מס צריכה. הוא מוחל על סחורות ושירותים מסוגים שונים והוא נגבה על ידי עסקים שמספקים שירות או מוצרים ללקוחות ולאחר מכן מועבר למדינה על ידי העוסק.

באיחוד האירופי, מע"מ הוא אחת הצורות העיקריות של מיסוי עקיף והוא חל על כל המדינות החברות, כך גם בישראל. ההבדל העיקרי בין המע"מ במדינות שונות הוא התעריף. למדינות כמו דנמרק יש שיעור של 25% בעוד למדינות כמו גרמניה יש שיעור של 19%. בישראל שיעור המע"מ נכון לשנת 2022 עומד על 17%.

מע"מ הוא דרך להחזיר את העלויות הכרוכות באספקת סחורות ושירותים המסופקים על ידי המדינה לחברה. 

מס ערך מוסף, או מע"מ, הוא מס המוחל על סחורות ושירותים. המע"מ מחויב על הערך שהתווסף בכל שלב בייצור.

במקרים רבים כאשר אתם מקבלים הצעה מעסק לשירות כלשהו או מוצר, ייתכן שיצויין מחיר+מע"מ, הכוונה היא שאתם צריכים להוסיף את סכום המע"מ על סכום המוצר או שירות שצויין. כלומר להוסיף עוד 17 אחוז ולקבל את הסכום הסופי שאתם אמורים לשלם על המוצר או השירות כולל המע"מ.

איך מחשבים מע"מ במחשבון?

מס ערך מוסף (מע"מ) הוא כאמור וכמו שציינו מס על מחיר הרכישה של סחורות ושירותים. המע"מ הוא מס צריכה והוא משולם על ידי הצרכן הסופי.

חישוב מעמ במחשבון אינו מסובך כלל, אבל יש כמה כללים פשוטים שצריך לפעול לפיהם:

1) הקלידו במחשבון את הסכום שאינו כולל מע"מ

2) תכפילו את הסכום ב-117

3) חלקו את הסכום שיצא לכם ל-100

4) קיבלתם על צג המחשבון את הסכום כולל מע"מ

אם קיבלתם סכום שהוא כולל מע"מ ואתם רוצים לדעת מהו המחיר של המוצר או השירות ללא המע"מ, פשוט הפחיתו 17 אחוז מהסכום המצויין.

> בדקו מחשבונים נוספים מבית מחשבון בקליק

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תחביב

בעולם המודרני רבים מאיתנו חווים תקופות עמוסות ולעתים חלקנו מרגישים ממש במירוץ. יש לנו שגרת יום שכוללת עבודה, טיפול בבית, סידורים, טיפול בדברים חשובים. לחלק

קרא עוד »

מאגר תמונות

העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את הרעיונות, המוצרים והשירותים שלנו. אחד הפופולריים ביותר הוא מאגרי

קרא עוד »