שומר חניה מתקפל

מה הם היתרונות של שומר חנייה אישי?

בחניונים פרטיים וגם ציבוריים, אין דבר חשוב יותר מהצבה של שומר חנייה אישי. שומר זה בדמותו של עמוד גמיש לחנייה, מעביר את המסר שהחנייה תפוסה ומונע אי-נעימות. ידוע הוא כי חנייה פנויה בשעות מסוימות היא אוצר לממהרים והמזדרזים לחנות.

יש אנשים שרוצים לשמור לעצמם את מקום החניה הקבוע שלהם ומשום כך הם מצטיידים בשומר חנייה אישי. הם לא חייבים להיות במקום, הם פשוט מניחים אותו שם, וזוהי הנחייה מוסכמת שהחנייה תפוסה ואיש לא יעז להיכנס אליה. עמוד גמיש כזה מאפשר סימון בולט וחיוני, הוא יציב ויש לו צבע כתום בוהק ומחזיר אור התוחם את מיקום החנייה גם בלילה.

לא רבים על חנייה- יש שומר חנייה אישי צמוד

כדי למנוע ויכוחים עם זרים, שכנים בחניונים פרטיים או במקומות חנייה שמורים בחניונים ציבוריים, פשוט מציבים שומר חנייה אישי. העמוד הגמיש הזה די בנוכחותו כדי לסמן שהחניה תפוסה ובעליה צריך את החניה. איש לא יעז להזיז את העמוד ולהיכנס לחנייה.

לעתים אם אין סימון כזה של שומר חנייה, יש מי שיריב אתכם על החנייה, יאמר לכם שהיא הייתה שלו קודם, שהוא הגיע לפניכם וכו'. עמוד חנייה נועד כדי למנוע את הוויכוחים עם שכן שפולש לחנייה שלכם בבניין בו אתם גרים או בבניין בו אתם עובדים. פשוט מציבים שומר חנייה והעמוד הגמיש הזה עושה את העבודה.

עובדת היותו בצבע כתום בולט ועם מחזירי אור, הופכים אותו לנוכח וקיים גם בחושך. איש לא יוכל לומר שהוא לא ראה אותו ולכן חנה בחנייה שלכם.

שימוש נוסף הוא קביעת הגבול בין אזור חנייה אחד לאחר ויש להם שימוש נרחב בחניות של אופנועים. הצבתם מאפשרת שמירת מרחק מעמודים כאשר הרוכב נכנס עם האופנוע, וגם שמירת מרחק בטוח מאופנוע אחר.

גמיש, בולט וחזק

הסיבה שעמוד חנייה או שומר חנייה אישי כפי שמכנים אותו חייב להיות עמוד גמיש, הוא משום שבדרך כלל בחנייה גם ציבורית וגם של בניין מגורים או בניין משרדים, מתרחשות לעתים תאונות קלות, בכניסה לחנייה או ביציאה ולא אחת הנהגים לא שמים לב, ועולים גם על עמודי החנייה. בדרך כלל אחרי אירוע כזה, לא יראו שום דבר על העמוד שכן הוא עשוי בחומר מאסיבי וגמיש מאוד. 

אין בכלל ספק, כי קיומו של עמוד חניה גמיש פותר בעיות רבות של חנייה, שלעתים עלולה להפוך לזירת מריבה והתנגשות אגרסיבית.

כאשר מדובר בבנייני משרדים או בנייני מגורים בערים צפופות, עניין החנייה הופך לאקוטי ממש, והתחרות על כל חניה היא קריטית. אנשים שממהרים לפגישה, לעבודה, ללימודים. כל חניון הופך לזירת מלחמה. עלולים להתרחש מריבות והתנגשויות אף אלימות. אבל אם מציבים שומר חניה מתקפל בפתח החנייה, זהו סימן מוסכם שהחנייה תפוסה וזה לא נושא לוויכוח.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם