מה זה ODT ולמי זה מתאים?

פעילות ODT

התחום המתפתח של O.D.T –  Outdoor Training, הינו תחום שמתאים למגוון של מטרות ארגוניות ולמגוון רחב של קבוצות מבוגרים, לילדים ומגוון של ארגונים אשר רוצים לייצר פעילות חווייתית מהנה ומובנית. השיטה הזו הומצאה על ידי פסיכולוגים ויועצים ארגוניים בסוף המאה ועשרים.

פעילות זו, מטרתה היא לייצר מוטיבציה לעבודת צוות וסינרגיה בתוך הקבוצות השונות. 

פעילות O.D.T –  מה זה?

פעילות זו מכוונת להקניית ערכים, ולייצר ולהציף יכולות שונות של הצוות יחד ושל הפרטים השונים בצוות כאחד. ניתן לבצע אותה עם ילדים החל מגילאים מוקדמים ועד קבוצות של מבוגרים ללא הגבלה. באמצעות פעילות  ODT זו נעשית למידה חוויתית עוצמתית, עם מרכיב חזק של זיכרון תוך שחברי הצוות מחזקים ולומדים מגוון תכונות ויכולות שלהם.

ה- Out Door Training כולל התנסות בשטח ומתייחס לסביבת העבודה או הארגון. כמו כן ה- ODT לילדים מתייחס להקניית מיומנויות תוך התנסות בפעילויות מגוונות.

רעיון מרכזי ב-ODT הוא לצאת מה- Comfort Zone לסביבה פחות מוכרת, השונה משגרת היום. בסביבה זו מבצע המשתתף משימות שונות,  כולל משימות פיזיות ומנטליות ונהנה גם מהצלחה וגם אולי מכישלון. בתוך כך מתרחשת התנסות ברמה חוויתית גבוהה שניתן לתרגמה ללמידה והיכרות עם ערכים ולשנות תפיסות והתנהגות.

המשימות וההכנה

המשימות בחיק הטבע מתבססות על  תאוריות פסיכולוגיות ומטרתן למשל לקיחת אחריות, התנסות בעבודת צוות, אינטראקציה בין אישית וקבוצתית, העצמה והתמודדות עם חוסר וודאות.

פעילות ה-ODT מוגדרות מראש בין המנחה למארגנים ולכן חשוב מאוד לבחור חברה מובילה בעלת ניסיון שכולל לקוחות מרוצים והצלחות מוכחות בתחום. 

ההצלחה מושגת באמצעות הנחייה קבוצתית של כל משימה, והלמידה בסיום הפעילות משמשת את המשתתפים בחיי היום יום וכמובן בארגון ובעבודה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך הקצר, אלו סוגי אתרי קניות סיניים קיימים?
סין הפכה למעצמה בעקבות האתרי הקניות המקוונים שלה, כלומר ניתן לומר כי התפתחות הטכנולוגיה ורשת...
קרא עוד »
פבר 18, 2020
ימי הולדת לחרדים
מחפשים מסיבה מפוארת לימי ההולדת של אחד מהילדים שלכם? יש לנו כמה אפשרויות נחמדות שתוכלו להציע לילדים...
קרא עוד »
דצמ 30, 2021
קונה רכבים לפירוק לחלקים, מתי זה כדאי?
במידה והרכב שלכם ישן במיוחד ואתם מעוניינים להחליפו ברכב חדש ואיכותי יותר, חשוב להכיר את אחת...
קרא עוד »
נוב 15, 2020