אילו סוגי יוגה קיימים

אם אתם מעוניינים להתחיל לתרגל יוגה, כדאי שתדעו שיש זרמים שונים ביוגה אשר מביאים לידי ביטוי גישות שונות. יש הבדלים בין הסוגים השונים של היוגה. ניתן למצוא שיטות יותר דינמיות ביוגה ולעומתן שיטות פחות דינמיות, שיטות הכוללות מגוון רחב של תנועות ושיטות הכוללות פחות תנועות ועוד. חשוב להבין כי כלל הסוגים והשיטות של יוגה צריכים להביא את האדם למצב של חיבור פנימי, של שמחת חיים, של שלווה ושל רוגע.

מהם סוגי היוגה?

תרגול יוגה מהווה תרגול חשוב מאוד. מכיוון שיש סוגים שונים של יוגה, כל אדם יכול למצוא את שיטת התרגול הטובה ביותר בעבורו. חשוב מאוד לבדוק איזה סוגי יוגה יש על מנת למצוא את השיטה שאתם הכי מתחברים אליה. הנה כמה סוגים של יוגה:

איינגר יוגה- מדובר על שיטה אשר בה מעכבים מאוד על הדיוק של כל תנועה ועל שהות ממושכת בכל תנועה. יש בשיטה זאת שימוש באביזרים שונים אשר מאפשרים לכל אדם שמתרגל את השיטה להגיע לתנוחה הנכונה.

ביקראם יוגה- מדובר על שיטה אשר במסגרתה מתרגלים 26 תנוחות בלבד, בסטודיו אשר מחומם מראש ל41 מעלות ויש בו 40 אחוזי לחות וזאת בכדי לדמות את מזג האוויר למזג האוויר השורר בהודו. בשיטת זאת חדר התרגול חייב להיות המון מראות שכן המורה לא מתקן את המתאמנים ועליהם להתבונן בו ולדייק בתנועות.

האטה יוגה- מדובר על שיטת תרגול פיזי קדומה. בשיטה זאת מתרגלים 33 תנועות פיזיות.

ויני יוגה- מדובר על שיטה אשר מדגישה תרגול רך וכן חזרה על רצפים שונים נוחים ודגש על החוויה האישית של האדם.

אשטנגה יוגה- מדובר על שיטה של סדרות תרגילים קבועות בעלות עצימות עולה כאשר השאיפה היא שכל מתרגל יזכור את הרצף באופן עצמאי. למידע אודות יוגה בהריון

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם