לשחק עם החתול

למה חשוב מאוד לשחק עם החתול שלך

אחת הטענות שנשמעות לא פעם כלפי חתולים היא, לא מדובר בחיה ידידותית, לפחות לא כמו כלבים. לכן גם קשה לשחק איתה. היא לא מהווה עניין גדול במשחקים ולא משתפת פעולה.

ובכן, זו טעות לחשוב ככה וטעות להתנהל איתה בצורה כזו. חתולים רבים אוהבים שמשחקים איתם, הם מאוד אוהבים שמתייחסים אליהם, ומאוד אוהבים שמשתפים איתם פעולה. למען האמת זה גם חשוב.

לפני שאנחנו נסביר למה זה חשוב, הנה כמה דוגמאות משחקים לכלבים וחתולים שאנחנו יכולים לשחק עם חיית המחמד שלנו. למשל, אנחנו יכולים לזרוק לו כדור במטרה שהוא יתפוס אותו, אנחנו יכולים לתת לו כל מיני צעצועים שמתאימים לחתולים, לבנות לו כל מיני מבוכים שהוא יוכל לעלות, לטפס ולהתחבא בהם ועוד שורה ארוכה של צעצועים מסוגים שונים.

למה זה חשוב לשחק עם החתול שלנו? אז מעבר לעניין שלנו בכך, הרי הבאנו חתול לא רק בשביל יופי או בשביל שיהיה איתנו מישהו בבית אלא גם בשביל לשחק איתו, אלא שיש כאן עוד סיבות שונות מדוע אנחנו צריכים לשחק איתו ביחד.

ראשית, זה יהפוך את החתול להרבה יותר חברותי. אנחנו לא צריכים חתול שיפחד מאנשים, חתול רגזן שלא יהיה מוכן להשתלב בבית, יפריע ויטריד אורחים שלנו. חתול חברותי, הוא כזה שמקבל בפנים יפות כל מי שמגיע הביתה. אם אנחנו נדאג להצטייד במשחקים מתאימים מחנות מוצרים לבעלי חיים ולשחק איתו, אז נוכל להפוך אותו לחתול הרבה יותר חברותי, הרבה יותר ידידותי לסביבה.

שנית, אם אנחנו משחקים עם החתול, הרי שאנחנו מספקים לו הרבה מאוד כלים, אפילו מבלי לדעת, אשר יכולים לעזור לו. הוא לומד מכך הרבה. וזה יכול לעזור לו במצבים שונים.

שלישית, כל משחק שאנחנו משחקים עם החתול, יעזור לו מבחינה פיזית ובריאותית. אחרת, הוא פשוט יאכל בלי הפסקה וישמין. זו תופעה מוכרת אצל חתולים. אם נדאג שהוא יקפוץ, ירוץ וכדומה, אז אנחנו לא נצטרך להתמודד עם בעיות השמנה מצידו והוא יהיה הרבה יותר בריא. זה כמובן יבטיח לו אורך חיים הרבה יותר נכון והוא יחיה יותר זמן.

> קראו גם על 10 דגשים חשובים לשמירת בריאות השיניים לחיות

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם