אומנות הקרב מגע

הכל על אומנות הקרב מגע

אמנות קרב המגע, כלל איננה דומה לאמנויות לחימה אחרות. הגישה היא אחרת כמו גם המטרה – הגנה עצמית בכל סיטואציה, במיוחד ברחוב מול גורם המגיע בהפתעה ומהווה סכנה שכן בכוונתו לתקוף. 

אמנות קרב מגע, מדוע כדאי ללמוד?

אמנות קרב מגע הינה פטנט ישראלי, שקרם עור וגידים בצה"ל. בלא מעט יחידות בצבא מלמדים קרב מגע למטרות הגנה עצמית. הפטנט הישראלי יוצא לכל העולם ובהצלחה רבה, שכן הוא מסייע לכל אחד, להגן על עצמו בסיטואציות לא צפויות. 

מדובר בסכנות האורבות לנו ברחוב, כאשר הגורם המתקיף בוחר את הקורבן שלו באופן אקראי. קורבן? אתם בהחלט כבר לא. הלומדים קורס קרב מגע, לא יגיעו למצב בו הם מותקפים. באמצעות הקורס והטכניקות הנלמדות, יכו בו בחזרה, וימנעו ממנו ליישם את כוונותיו. 

טכניקות

במהלך הקורס, ילמדו המשתתפים טכניקות רבות, כך יוכלו לפעול במהירות רבה ובאפקטיביות, כאשר המטרה אליה הם אמורים לחתור, היא נטרול מוחלט של הבא לתקוף. אפילו אם הוא נושא על עצמו נשק קר או חם. בניגוד לאמנויות לחימה אחרות, כאן המטרה מקדשת את כל האמצעים, אין שום חוקים, מלבד הצורך לשתק לחלוטין את התוקף. המשתתפים לומדים לזהות מצבים ולהילחם באמצעות אגרופים, בעיטות, נגיחות, הכל כשר.

הגנה עצמית במפגש פרונטלי

תארו לעצמכם שאתם מסתובבים בחשיכה, ולפתע משום מקום מגיח גורם אשר בכוונתו לתקוף אתכם. סביר להניח שלפני לימודי קרב מגע, האינסטינקט המידי שלכם היה מורה לכם לברוח או לזעוק לעזרה. האם זה יעיל? בהחלט לא. תוך כדי מפגש פרונטלי (כן, נדרשת חתירה למגע), המטרה היא להיחלץ בשלום מהסיטואציה הכה מאיימת, ולהותיר את התוקף מרותק בשטח. 

בנוסף, לימודי קרב מגע מחזקים את החוסן המנטאלי, חשיבה אסטרטגית, זיהוי מצבים, והם מתאימים לכולם.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם