צמנט – מהו החומר ולמה הוא משמש. כל התשובות כאן.

צמנט - מהו החומר

שמעתם שצמנט משמש לדברים רבים ואינכם יודעים אם הוא מתאים למטרה שלכם? במאמר זה המומחים שלנו יספקו לכם מידע אודות צמנט / ספירקוט 707 ושימושיו השונים. 

צמנט – נעים להכיר

צמנט הוא תערובת המשמשת למטרות רבות בענף הבנייה. בישראל מילה זו משמשת בכדי לתאר אבקת תערובת אשר מורכבת מחומרים שנחצבו. בצרפתית המשמעות של מילה זו היא דבק. צמנט משמש כחומר בסיס לחומרי הדבקה בענף הבנייה וכיוון שהוא חומר מליטה, כלומר תערובת של מספר חומרים, בכדי להשתמש בו יש לערבב את התערובת עם מים. פעולה זו תהפוך את התערובת לעיסה אשר עוברת תהליך עד הפיכתה לחומר מוצק. 

צמנט – חשוב לדעת

  • תקן בישראל – במדינתנו קיים תקן ישראלי לצמנט. ת"י מספר 3. הדרישות המפורטות לתקן זה הן בדיקות תפקודיות למטרת תקינותו של הצמנט. טרם רכישה תמיד יש לוודא שעל אריזת תערובת הצמנט מופיע סימן שתערובת זה הינה בעלת תקן ישראלי או אירופאי. 
  • התקשרות – פעמים רבות ניתן לקרוא אודות זמני התקשרות של הצמנט. הפירוש של דבר זה הינו  התהליך בו העיסה המורכבת ממים ומאבקת צמנט מוכנה מאבדת את תכונותיה הפלסטיות והופכת לצמנט מוצק כפי שאנחנו מכירים אותו.
  • סוגי צמנט – ישנם סוגים רבים של צמנט, כמו למשל צמנט לבן אשר מכונה גם 'צמנט פורטלנד'.  צמנט אלומיניום המשמש להכנת מלט לכבשן. צמנט מגנזיום, צמנט לבארות נפט ועוד.
  • אורך חיים – צמנט ידוע כחומר עמיד אשר מחזיק מעמד שנים רבות.

למה הצמנט משמש?

צמנט משמש כחומר איטום גב האבן, כחומר מקשר בין אבן לבטון, לאיטום כל מיני סוגי משטחים בקירות הפנימיים והחיצוניים של המבנה, בחדרי אמבטיה, במרפסות מרוצפות, כחומר המגשר על סדקים, למטרת איטום בריכות שחייה, ליצירת אלמנטים שונים במבנה, להכנה של מלט לכבשנים, לעבודות תשתית בחופי ישראל והרשימה עוד ארוכה.

קראו גם: מתי כדאי לעשות שימוש בחומר כמו כוחלה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושים עם זרם מים חלש בבית?
האם יש לכם זרם מים חלש בבית? אין ספק כי זרם מים חלש מפריע לדיירי הבית, בין אם מדובר במטבח, חדר הרחצה או...
קרא עוד »
אפר 18, 2021
איך לבחור רמקולים לסלון?
כל מי שאוהב לשמוע מוזיקה ויודע להעריך מוזיקה איכותית, מבין גם את החשיבות בשימוש ברמקולים איכותיים...
קרא עוד »
פבר 25, 2022
ככה תחסכו בקניית בגדים למשפחה
לא מעט עלויות חודשיות מוקדשות להלבשה, ובייחוד אם מדובר במשפחה עם יותר משני ילדים. יוקר המחייה...
קרא עוד »
מרץ 15, 2020