3 דוגמאות למשחקי ODT שילדים אוהבים

איך מטפלים באוטיזם?

העולם משתנה לנגד עיננו ואנו רואים כי מקצועות רבים נעלמים וכי עובד מוכשר צריך להחזיק בסט כישורים שונה לגמרי מזה שאנחנו מחזיקים או מזה שהיה להורינו. על כן אנחנו צריכים לחנך את ילדנו בצורה שונה והעיקר ללמד אותם לחשוב מחוץ לקופסא. על רקע זה אנחנו צריכים לשקול ברצינות להכניס משחקי ODT למערכת החינוך שלנו. משחקים אלו הם דרך נהדרת לפתח את הילדים, ללמד אותם חשיבה שונה ולהקנות להם ערכים סופר חשובים. על כן חשבנו כי יהיה זה נכון להביא בפניכם שלושה משחקי ODT אשר יראו לכם מדוע המשחקים הללו הם כל כך טובים.

  • משחקי קופסא

כאשר אנחנו מדברים על משחקי ODT ועל משחקי קופסא אנחנו לא מדברים על מונופול או על שבץ נא אלא על משחקים המחייבים חשיבה אסטרטגית וטקטית ואשר מקנים לילדים ערך מוסף אדיר. המשחקים הללו ילמדו את הילדים מהו שיתוף פעולה ויעניקו לילדים שיעור חשוב על החיים שיעור אשר הם לא יקבלו בשום מקום אחר ובשום שיטת חינוך אחרת.

  • פאזלים ומשחקי חשיבה

אם אתם רוצים לשפר את החשיבה של הילדים אתם חייבים לאתגר אותם באופן תמידי. אם תלמדו אותם בצורה משעממת וללא ריגושים סביר מאוד להניח כי הילד ישתעמם ולא יפיק כלום מן השיעור. כאן בדיוק נכנסים לתמונה משחקי חשיבה ופאזלים בשיטת ה-ODT אשר מאתגרים את הילדים נורא וגורמים להם לחשוב מחוץ לקופסא ומחייבים אותם לנסות ולפתור את המשחק בצורה שונה ממה שהיו רגילים אליו לפני כן וזהו דבר בעל ערך אדיר.

  • שדות מוקשים

במשחק זה אחד המשתתפים עם עיניים עצומות ואילו השני עם עיניים פתוחות. המשתתף עם העיניים הפקוחות צריך לתת הוראות לזה עם העיניים הסגורות כיצד להתחמק מ"מוקשים" קרי חפצים המפוזרים בחדר. משחק זה משפר את שיתוף הפעולה של הילדים ומלמד אותם לסמוך אחד על השני לצד שיפור יכולת הביטוי שלהם והקשב שלהם ועל כן זהו משחק מאוד מומלץ אשר זוכה להצלחה אדירה בכל מקום בו הוא משוחק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
4 אירועים הדורשים שיהיה בר אקטיבי
קיימים כמה סוגי אירועים אשר בהם הבר האקטיבי הופך להיות מסמר הערב ולכן לא מוותרים על הזמנת בר מסוג זה...
קרא עוד »
מאי 13, 2020
טיפול בחרדות עם ניורופידבק – האם זה אפקטיבי?
נמאס לכם לסבול מחרדות בכל פעם מחדש ולגלות שאתם תלויים בתרופות כדי להתגבר על עליהן? במקום להמשיך עם...
קרא עוד »
דצמ 27, 2021
מחסן גינה בהתאמה אישית
מעוניינים לדעת כיצד לבחור מחסן גינה בהתאמה אישית? במאמר זה אנו נכווין אתכם לקראת רכישת מחסן הגינה...
קרא עוד »
פבר 03, 2020