קריאת תהילים – כל מה שרציתם לדעת

קריאת תהילים – כל מה שרציתם לדעת

אין ספק כי כולנו עשינו מעשה רע פעם או יותר. השאלה היא האם אנו באמת מצטערים על המעשה הזה והאם אנו באמת מתחרטים עליו בכדי שנוכל לקבל מחילה לא מהעולם אלא מעצמנו. אם עשיתם מעשה רע אתם חייבים להבין כי הדרך הטובה ביותר לקבל עליו מחילה הוא לפנות אל הגורם המוסמך (לדוגמא למשטרה) ולספר להם על המעשים שלכם וכך אולי תתחילו את תהליך השיקום שלכם. עליכם להבין כי אין פתרון אחר לקבלת מחילה ואתם יכולים לקרוא ספר תהילים כל יום וזה עדיין לא יעזור לכם לקבל מחילה על מעשיכם. קריאת תהילים ליום שני היא דבר נפלא אך אין בה כדי להציע תיקון למעשים רעים שאנו עושים וזהו משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת. על כן אל תתפתו לחשוב כי אתם יכולים לקרוא תהילים והכי ייסלח לכם אלא תנקטו מעשה שבו אתם מראים חרטה אמיתית וכך תקבלו מחילה.

מהו הדבר היפה ביותר ביהדות?

זה שאלה מאוד קשה מהו הדבר היפה ביותר ביהדות מכיוון שיש כל כך הרבה דברים יפים וקשה לבחור דבר אחד ולציין רק אותו. אך וכאן המקום לומר זאת יש הרבה מאוד דברים יפים ביהדות אך נראה כי הדבר היפה ביותר הוא העזרה ההדדית. אם ניקח לדוגמא את מוסדות הגמ"ח של החברה החרדית נראה כי אלו מוסדות מבורכים ביותר אשר יש להם השפעה אדירה על העולם האמיתי וזהו מה שחשוב. אנו צריכים לפעול תמיד בכדי לשפר את העולם שבו אנו חיים ולחשוב כל הזמן איך אנו עושים עוד טוב בעולם בכדי שיהיה בו יותר שוויון ויותר צדק וזה מה שצריך להנחות אותנו.

> בדקו איפה מומלץ לקרוא תהילים ליום השישי

מה אסור לעשות בנושא דת?

אתם צריכים להבין כי אם יש דבר שאסור לעשותו זה לערבב כסף ודת. עליכם להבין כי כסף משחית ולכן הוא מביא לדברים לא טובים גם בתחום הדת. כמו כל אדם גם אנשי דת יכולים לחטוא ולהתפתות לכסף וזה אומר כי אל לנו לערבב בין השניים בכדי לשמור על טוהר הדת.

כתוב/כתבי תגובה