קריאת תהילים – כל מה שרציתם לדעת

קריאת תהילים

קריאת תהילים הפכה משחר ההיסטוריה למעין נקודת אור לכל אדם בין אם הוא יהודי ובין אם הוא גוי. יש לא מעט סברות העומדות על הייחודיות של קריאת תהילים ביום יום ובעיקר בסופי שבוע.

את כתיבת תהילים מייחסים לרוב לדוד המלך אך חשוב לדעת שהיו שותפים נוספים וחשובים לא פחות בכתיבת התהילים עוד מתקופת האדם הראשון.

בני שבט לוי בזמן בית המקדש היו מזמרים פרקי תהילים בזמן הקרבת הקורבנות בבית המקדש ולפי כך רואים בתהילים כפסוקים בעלי סגולות רבות וכמקור לעוצמה רוחנית גדולה מאוד.

קריאת תהילים ליום שני היא דבר נפלא אך אין בה כדי להציע תיקון למעשים רעים שאנו עושים וזהו משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת. על כן אל תתפתו לחשוב כי אתם יכולים לקרוא תהילים והכי ייסלח לכם אלא תנקטו מעשה שבו אתם מראים חרטה אמיתית וכך תקבלו מחילה.

מהו הדבר היפה ביותר ביהדות?

זה שאלה מאוד קשה מהו הדבר היפה ביותר ביהדות מכיוון שיש כל כך הרבה דברים יפים וקשה לבחור דבר אחד ולציין רק אותו. אך וכאן המקום לומר זאת יש הרבה מאוד דברים יפים ביהדות אך נראה כי הדבר היפה ביותר הוא העזרה ההדדית. אם ניקח לדוגמא את מוסדות הגמ"ח של החברה החרדית נראה כי אלו מוסדות מבורכים ביותר אשר יש להם השפעה אדירה על העולם האמיתי וזהו מה שחשוב. אנו צריכים לפעול תמיד בכדי לשפר את העולם שבו אנו חיים ולחשוב כל הזמן איך אנו עושים עוד טוב בעולם בכדי שיהיה בו יותר שוויון ויותר צדק וזה מה שצריך להנחות אותנו.

> בדקו איפה מומלץ לקרוא תהילים ליום השישי

מה אסור לעשות בנושא דת?

אתם צריכים להבין כי אם יש דבר שאסור לעשותו זה לערבב כסף ודת. עליכם להבין כי כסף משחית ולכן הוא מביא לדברים לא טובים גם בתחום הדת.

כמו כל אדם גם אנשי דת יכולים לחטוא ולהתפתות לכסף וזה אומר כי אל לנו לערבב בין השניים בכדי לשמור על טוהר הדת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה מופעים כתמים על העור?
לא פעם אנחנו יכולים למצוא על הגוף שלנו כתמים מסוגים שונים, כתמים שלא הופיעו קודם לכן ולא תמיד ברור לנו...
קרא עוד »
נוב 17, 2019
איך משתמשים במפוח צנטריפוגלי?
מפוחים צנטריפוגליים משמשים בתעשיות רבות ושונות למגוון מטרות. הם משמשים גם להסרת אבק, לכלוך וחלקיקים...
קרא עוד »
פבר 11, 2023
כל היתרונות של הרכב מוסיקלי לאירועים
בעבר היה נפוץ מאוד לראות הרכב מוסיקלי באירועים, וכיום האופציה הזאת הופכת להיות הרבה פחות שכיחה מאשר...
קרא עוד »
אוק 05, 2019