גלישת גלים

גלישת גלים

גלישת גלים הוא ספורט שממלא כל גולש העוסק בכך בשמחה עצומה ובאדרנלין מרגע העלייה על הסאפ ועד הירידה ממנו.

גלישת גלים

לגלשן יש מבנה הידרודינמי ולכן אפשר לעמוד עליו באופן יציב וליהנות מתנועות הגלים תוך כדי חתירה באמצעות המשוט הארוך. אין זה קל לתפוס יציבת ולשמור מעל שיווי משקל, מדובר בלמידה לאורך זמן, התנסות, הרבה נפילות, עד שמבינים את הטכניקה, מחליטים לעמוד על הרגליים או על הברכיים וכך לגלוש הלוך ושוב.

עם הזמן מסוגלים המתאמנים להתמודד עם גלים סוערים יותר. זה קורה בהדרגה כדי למנוע תרחישים מסוכנים. המדריכים מלווים את הספורטאים לאורך כל המסלול, מעניקים להם ידע, מסבירים שוב ושוב את שיטת העלייה הנכונה על הסאפ ותפיסת המומנטום של היציבות.

גלישת גלים שהופכת לדרך חיים

האהבה הגדולה לגלישת גלים מתחילה בלימוד צעד אחר צעד ועם הזמן היא הופכת לדרך חיים. בכל יום שמתאפשרת גלישה על פי תנאי מזד האוויר, המתאמנים יוצאים לים וביום שהתנאים אינם מאפשרים זאת, הם קצת עצובים לאור העובדה שאין אפשרות ליהנות היום בים ולהעלות את רמת האדרנלין בגוף.

סוגי הגלשנים הקיימים

גלשן קצר ( Short-Board )– מירב הגולשים משתמשים בסאפ זה. אף על פי שמדובר בגלשן קטן יש לו יכולת גבוהה של תמרון ולכן מי שמנוסה בגלישה, יכול ליהנות ממנו גם כשיש גלים חזקים.

גלשני פאן ( Fun-Board )– גלשנים שיש להם נפח גדול ויכולת ציפה משמעותיים ולכן ציוד גלישה כמו גלשני פאן מתאימים למתאמנים שנמצאים בר בקורס המתקדם.

גלשנים ארוכים (Long-Board)– גלשנים בעלי כושר ציפה גבוה ולכן הגולש נכנס לגל כמה שניות לפני האחרים ולכן יש לו יתרון עליהם והוא מסוגל במקרים רבים גם לצאת מכל גל ללא נפילה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תתכננו את החתונה אחרי הקורונה?
משבר הקורונה הוביל לכך שזוגות רבים נאלצו לדחות את החתונה או להקפיא את הארגונים. עם תום המשבר, המשק...
קרא עוד »
אפר 02, 2020
איטום גגות – מתי מומלץ להתחיל?
איטום גגות, בין אם מדובר בגגות רעפים או גגות שטוחים, הוא חיוני מאוד לשמירה מפני נזילות בחודשי החורף,...
קרא עוד »
אוק 26, 2021
איך תוכלו לאלף גורי כלבים ביעילות
גורים מצריכים הרבה עבודה. הם צריכים להיות מאומנים ולחברת אותם כדי להימנע מבעיות התנהגות. כך תוכלו...
קרא עוד »
אוג 08, 2022