גלישת גלים

גלישת גלים

גלישת גלים הוא ספורט שממלא כל גולש העוסק בכך בשמחה עצומה ובאדרנלין מרגע העלייה על הסאפ ועד הירידה ממנו.

גלישת גלים

לגלשן יש מבנה הידרודינמי ולכן אפשר לעמוד עליו באופן יציב וליהנות מתנועות הגלים תוך כדי חתירה באמצעות המשוט הארוך. אין זה קל לתפוס יציבת ולשמור מעל שיווי משקל, מדובר בלמידה לאורך זמן, התנסות, הרבה נפילות, עד שמבינים את הטכניקה, מחליטים לעמוד על הרגליים או על הברכיים וכך לגלוש הלוך ושוב.

עם הזמן מסוגלים המתאמנים להתמודד עם גלים סוערים יותר. זה קורה בהדרגה כדי למנוע תרחישים מסוכנים. המדריכים מלווים את הספורטאים לאורך כל המסלול, מעניקים להם ידע, מסבירים שוב ושוב את שיטת העלייה הנכונה על הסאפ ותפיסת המומנטום של היציבות.

גלישת גלים שהופכת לדרך חיים

האהבה הגדולה לגלישת גלים מתחילה בלימוד צעד אחר צעד ועם הזמן היא הופכת לדרך חיים. בכל יום שמתאפשרת גלישה על פי תנאי מזד האוויר, המתאמנים יוצאים לים וביום שהתנאים אינם מאפשרים זאת, הם קצת עצובים לאור העובדה שאין אפשרות ליהנות היום בים ולהעלות את רמת האדרנלין בגוף.

סוגי הגלשנים הקיימים

גלשן קצר ( Short-Board )– מירב הגולשים משתמשים בסאפ זה. אף על פי שמדובר בגלשן קטן יש לו יכולת גבוהה של תמרון ולכן מי שמנוסה בגלישה, יכול ליהנות ממנו גם כשיש גלים חזקים.

גלשני פאן ( Fun-Board )– גלשנים שיש להם נפח גדול ויכולת ציפה משמעותיים ולכן ציוד גלישה כמו גלשני פאן מתאימים למתאמנים שנמצאים בר בקורס המתקדם.

גלשנים ארוכים (Long-Board)– גלשנים בעלי כושר ציפה גבוה ולכן הגולש נכנס לגל כמה שניות לפני האחרים ולכן יש לו יתרון עליהם והוא מסוגל במקרים רבים גם לצאת מכל גל ללא נפילה.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תחביב

בעולם המודרני רבים מאיתנו חווים תקופות עמוסות ולעתים חלקנו מרגישים ממש במירוץ. יש לנו שגרת יום שכוללת עבודה, טיפול בבית, סידורים, טיפול בדברים חשובים. לחלק

קרא עוד »

מאגר תמונות

העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את הרעיונות, המוצרים והשירותים שלנו. אחד הפופולריים ביותר הוא מאגרי

קרא עוד »