מה זה שבר רדיוס?

שבר רדיוס הוא שבר בעצם הרדיוס שנמצאת בצד החיצוני של פרק כף היד. סוג זה של שבר נגרם מנפילה על יד מושטת, אותה ניתן למנוע על ידי חבישת סד. שברי רדיוס שכיחים בקרב ילדים ומבוגרים צעירים, וההערכה היא כי יותר ממיליון אנשים סובלים מדי שנה מפציעה מסוג זה. ניתן לטפל בשבר רדיוס בטיפול לא ניתוחי או ניתוחי. הראשון כולל מנוחה, תרופות נגד כאבים וסד כדי לאפשר ריפוי ללא ניתוח. האחרון כרוך בקיבוע כירורגי עם או בלי הסרה של שבר העצם השבור

שבר רדיוס – סוג שבר מאוד נפוץ

שבר רדיוס הוא סוג השבר הנפוץ ביותר. זה קורה כאשר עצם נשברה בשני מקומות או יותר. השבירה מתרחשת בדרך כלל בקצה עצם ארוכה, כגון עצם הירך, השוקה או עצם הזרוע. שברים נגרמים ממכה ישירה לאזור בו הוא נמצא ומכוח יתר המופעל לאורך זמן.

הרדיוס הוא אחת משש עצמות באמה וממוקם בצד החיצוני של הזרוע מהמרפק ועד פרק כף היד. עצם זו מסייעת בתנועה וגם מגנה על עצמות אחרות בזרועך מפני פציעה עקב טראומה או כוח מופרז. ניתן לטפל בשבר מסוג זה באמצעות סדים, גבס וניתוח בהתאם למידת החמור שלו.

יכול לקרות בכל עצם בגוף

שבר רדיוס הוא סוג של שבר שיכול לקרות בכל עצם, עם זאת, הוא נפוץ ביותר ברדיוס. שברים רדיאליים נראים לרוב אצל אנשים מעל גיל 60. שברים רדיאליים נגרמים כתוצאה מפגיעה פתאומית ועוצמתית או נפילה על פרק כף היד. הם נובעים ממכה ישירה או פציעה מתפתלת בשורש כף היד הגורמת לפגיעה בעצם הרדיוס. הרדיוס הוא אחת משלוש עצמות באמה שלך והוא עוזר לך לסובב את היד שלך ממצב כף היד למעלה למצב כף היד למטה. הטיפול הטיפוסי בשבר רדיאלי כולל אימוביליזציה עם גבס למשך כשישה שבועות, ולאחר מכן פיזיותרפיה למשך כשישה חודשים.

לתיאום טיפול >>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גילוי עולמות חדשים לילדים עם זכוכית מגדלת
עם זכוכית מגדלת או מיקרוסקופ, ילדים יכולים לחקור את העולם סביבם בצורה חדשה לגמרי. על ידי התבוננות...
קרא עוד »
פבר 06, 2023
מדבקת שעון – למה חשוב שיהיו מדבקות שעון בבתי ספר
מדבקת שעון קיר היא מוצר פופולרי עבור אנשים שרוצים לגרום לבית הספר שלהם להיראות מסוגנן יותר. הם טובים...
קרא עוד »
ספט 13, 2022
הדפסה על מצעים – המתנה המושלמת
הדפסה על מצעים הפכה לטרנד פופולרי, המאפשר לאנשים ליצור פריטים מותאמים אישית וייחודיים לביתם. בין אם...
קרא עוד »
אוג 16, 2023