מתי כדאי לבצע בדיקת החזר מס שבח?

סוגיית מתי כדאי לבצע בדיקת החזר מס שבח, הינה מורכבת ממספר פרמטרים כשאר כל עניין נבחן לגופו. כאשר מובאים כל הנתונים למקרה ספציפי, אז יש מקום לבצע בדיקת החזר מס שבח.

מספר דוגמאות לשאלת מתי כדאי לבצע בדיקת החזר מס שבח, הם במקרים כגון: כאשר אדם נעזר בשרותי עורך דין לביצוע מכירת נכס, האם יש מקום לבדוק החזר מס שבח, מקרה נוסף הוא כאשר אדם מוכר נכס ומגיש דוחות שנתיים למס הכנסה, האם גם במקרה זה יש מקום לבחון החזר מס שבח, מקרה אחר הוא כאשר אדם מכר נכס, אך כל מסמכי העסקה לא מצויים בידיו.

האם יש מקום לבצע בדיקת החזר מס שבח ועוד מכירים נוספים על זה הדרך המבקשים לדעת מתי כדאי לבצע בדיקת החזר מס שבח.

באילו מקרים ניתן לבצע החזר מס שבח?

למעשה, שאלת מתי כדאי לבצע בדיקת החזר מס שבח, נובעת מתוך השאלה של באילו מקרים ניתן לבצע החזר מס שבח, וכפועל יוצא מזה לבצע בדיקת החזר מס שבח. על כך נעמוד בחלק זה של המאמר בקצרה:

  • מקרה בו אדם חש כי מגיע לו החזר מס שבח, אך לצערו אין בידיו את המסמכים הדרושים לשם ביצוע הבדיקה, ניתן בכל זאת לקיים ביצוע לבדיקת החזר מס שבח, זאת בתנאי שיעניק המוכר ייפויי כוח לבעלי מקצוע העוסקים בכך לשם ביצוע בדיקת החזר מס שבח על פי הפרטים המוצגים במס הכנסה.
  • אדם שנעזר בשרותי עורך דין לשם ביצוע מכירת נכס, לא תמיד עורך הדין שם לב לפרטי המוכר בכדי לדעת האם הוא מיצה עבורו את כל הזכויות הנוגעות להחזר מס שבח כגון פרטיו האישיים והכנסותיו של המוכר.
  • מקרה אחר כאשר אדם משלם הטל השבחה, האם גם אז יש מקום לבצע בדיקה להחזר מס, כאמור צריך לדווח על ביצוע העסקה תוך- 30 ימים, לכן כאשר בוצעה הטל השבחה, יש מקום להגיש בקשה לתיקון שומה במס שבח ולבקש שגובה הטל ההשבחה ששולם יחושב בניכויים ממס השבח.

סיכום דבר

לסוגיית השאלה מתי כדאי לבצע בדיקת החזר מס שבח ישנם מספר מקרים בהם בהחלט ישנו מקום לביצוע בדיקה שכזו, כמו לדוגמה אדם שמכר נכס בעזרת עורך דין, אך עורך דינו לא בדק לעומקם של דברים בכדי לדעת האם מוצו כל זכויות המוכר בגין החזר מס שבח או מקרה בו רוצה המוכר לבצע בדיקה לחזר מס שבח, אך אין בידיו את המסמכים ממכירת הנכס. במקרה כזה הוא רשאי למנות בייפויי כוח בעלי מקצוע בכדי למנותם לביצוע בדיקה שכזו במס הכנסה ועוד מקרים על זה הדרך.

אם אתם חושבים שיש מקום לביצוע בדיקת החזר מס שבח גם במקרה שלכם, אל תהססו עשות זאת.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם