למי מותר ללמוד קבלה?

למי מותר ללמוד קבלה?

בשנים האחרונות עוד ועוד אנשים מתעניינים בלימודי קבלה. דומה כי הלימודים הללו מהווים גורם מעורר עניין ואנשים לא מעטים שוקלים להצטרף ללימודים הללו. אבל לפני הכול חשוב מאוד לדעת כי לא מדובר על לימודים שמתאימים להמון העם. אלא על לימוד שעשוי להתאים רק לאנשים מסוימים שכבר הרבו בלימוד התורה שבכתב ושבעל פה. והם נמצאו מתאימים להמשיך הלאה גם ללימודי הקבלה. אמנם כיום יש מכונים שונים שמפיצים את תורת הקבלה. אבל לא לכל אחד זה מתאים, ואין ראוי לקפוץ וללמוד אם לא הגיעו לדרגה הראויה ללימודים אלו.

לימוד בקדושה ובטהרה

מלבד להכנות הנדרשות ללימודי קבלה, צריך לזכור כי מדובר על לימודים עמוקים מאוד, ראו באתר https://sulam-y.co.il. כאלו שאי אפשר ללמוד אותם בקלות ראש או באווירה קלילה. אלו לימודים שיכולים להתבצע כראוי רק מתוך קדושה וטהרה. אין כאן מקום לקלות הדעת ולבדיחות. הלימוד מצריך כובד ראש ורצינות. ולכן לא יהיה נכון להחליט להתחיל ללמוד קבלה מבלי שתהיה הכנה מתאימה. רק מי שמוכן לכך באמת, רק מי שיש לו בקיאות רבה בתורה ובלימוד יוכל להמשיך הלאה עם הקדושה הנדרשת.

ללמוד מפיהם של מלמדים ראויים

כמו כן אם רוצים לשמוע שיעורים וללמוד מפיהם של רבנים או מגישי שיעורים חשוב מאוד לבחור אותם בשימת לב. יש כיום ריבוי של דעת ושיעורים בתחומים רבים, וגם בלימודי קבלה. אבל אין זה אומר שכל מי שמציע לימודי קבלה יכול להתאים לנו. עלינו לברר היטב לעומק, ולוודא כי לימודי הקבלה בהם אנחנו בוחרים אכן יקדמו אותנו. כיוון שלימוד שאינו ראוי ולא מתאים עלול לטמון בחובו נזקים משמעותיים. כך שבירור על מגידי שיעורים או מרצים הוא תנאי בסיסי, ולעולם לא נכון להתחיל להאזין ולשמוע שיעורים מבלי שנתכונן לכך כראוי ונברר על הדברים בצורה יסודית.

הרצון לדעת ולהעשיר את העולם הפנימי שלנו

יש לנו רצון פנימי לדעת ולהעשיר את אוצרות הידע שלנו. אבל אי אפשר לעשות את זה באופן ספונטני. צריך לברר ולבדוק התאמה, לאתר שיעורים הולמים ולשקול את הדברים ביסודיות ובאחריות.

> קראו על תיקון המידות בקישור הזה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאגר תמונות
העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את...
קרא עוד »
אוג 08, 2022
מה כדאי שתדעו על השכרת ציוד לאירוע הקרוב שלכם?
אתם מתכננים לעשות אירוע בקרוב ואתם רוצים להפיק אותו בעצמכם? אם כך, יש כמה נתונים שאתם צריכים לקחת...
קרא עוד »
דצמ 22, 2022
מהי קריאת מחשבות?
המוח האנושי הוא מערכת מורכבת. יש בו הרבה מאוד חלקים שונים שפועלים יחד כדי לגרום לנו להיות מודעים...
קרא עוד »
נוב 12, 2022