איך מגישים תביעת פיצויים לניצולי שואה?

איך מגישים תביעת פיצויים לניצולי שואה?

ניצולי שואה זכאים לקבל פיצויים והטבות שונות הן מהמדינה והן מגרמניה במסגרת הסדרי שילומים אשר מיועדים לפצות את אותם ניצולים על הסבל שעברו במהלך תקופת השואה. כדי לקבל את אותם פיצויים יש לעבור תהליך אשר בסופו במידה ואכן מתקבל אישור מקבל ניצול השואה את הפיצויים המגיעים לו.

איזה סוגי פיצויים יכול לקבל ניצול שואה

הפיצויים אותם מקבלים ניצולי שואה יכולים להיות תשלום חודשי קבוע הנקרא רנטה, ומשולם על ידי ממשלת גרמניה. כמו כן יש תשלומים חד פעמיים שונים תשלומי בריאות וכדומה. כדי לקבל את אותם פיצויים צריך ניצול השואה לעמוד בקריטריונים שונים שאם הוא מוכיח אותם הוא יקבל את הקצבה. חשוב לציין שיש קצבאות אשר משולמות גם לשארים, זאת אומרת לבני הזוג שנותרו בחיים או לילדים.

> קראו על זכויות לאלמנים של ניצולי שואה

מהי הדרך להגשת תביעת פיצויים

הגשת תביעה כוללת מילוי טפסים שונים וצירוף מסמכים אשר מעידים כי האדם הוא אכן ניצול שואה ועומד בקריטריונים שהוגדרו כמו למשל יהודים אשר עבדו בגטאות, ניצולים יוצאי אוקראינה, אוסטריה, אלג'יריה, מרוקו ועוד אלו הם אנשים שבין היתר זכאים לפיצויים. לבקשה שממלאים חשוב לצרף מסמכים אשר מעידים על כך שהאדם אכן היה במקום שהוא טוען, תעודת לידה, תעודת נישואין וכדומה.

האם כדאי להגיד תביעת פיצויים לבד או להיעזר באיש מקצוע

ניתן להגיש תביעת פיצויים לניצולי שואה לבד אך זה לא מומלץ וזאת בשל שינויים רבים שקרו בכל מה שקשור לחוקים שבוצעו במהלך השנים, ולכן כדאי לפנות לעורך דין אשר מכיר את התחום. פניה לעורך דין מומחה אשר יודע לכוון האם לאדם מגיעים פיצויים ובמידה וכן אילו פיצויים ומאיזה מדינה או ארגון ולעזור לו לקבל את הפיצויים הגבוהים ביותר שהוא יכול אשר מגיעים לו כדין.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם