סיווג קבלנים

סיווג קבלנים – מה זה אומר ולמה זה טוב?

תחום רישום קבלנים הינו נושא דינאמי, קבלנים שמתחילים לעבוד עם סיווג נמוך, לאט לאט יוכלו להעלות את רמת הסיווג שלהם, אולם יש לכך תנאים מסוימים.

כאן נכתוב על סיווג קבלנים – מה זה אומר ולמה זה טוב?

כמה דרגות סיווג קיימות?

למעשה קיימות חמש דרגות סיווג קבלנים כאשר הגבוהה מבניהן היא דרגת סיווג 5. והיה ולקבלן סיווג 1, האפשרויות שיפתחו לפניו, הרבה יותר מצומצמות ממי שיש לו סיווג 5.

כך גם הוא יכול לעבוד בהיקפים כספיים נמוכים יותר. כאשר מדובר בדרגת סיווג 5, הקבלנים יוכלו לעבוד כאשר ההיקפים הכספיים אינם מוגבלים.

אין להתעלם מהחוק

מכיוון שקיימות כמה רמות סיווג, על הקבלן לפעול על פי רמת הסיווג שלו. אולם אם יש אחד שמבצע עבודות בהיקף כספי שלא אושר לו, הוא למעשה עובר על החוק. במקרים הללו הוא גם ייענש ע"י רשם החברות, למשל ניתן להטיל על קבלן זב סנקציות.

היקף כספי

כל קבלן שיהיה מעוניין להעלות את רמת הסיווג שלו, יצטרך להוכיח שהוא ניצל כמעט את כל ההיקף הכספי על פי מה שקבע רשם החברות.

יש להמתין שנה

בכדי שקבלן מסוים יוכל להעלות את רמת הסיווג שלו, הוא יצטרך להמתין שנה. ועליו להוציא 70% מההיקף הכספי שנקבע לו.

הגדלת סיווג

כפי שנאמר ניתן לשנות את רמת הסיווג מידי שנה, כך שאם הקבלן התחיל לעבוד ברמה 1, ביום מן הימים יוכל לקבל דרגת סיווג 5, וכך יוכל לעבוד בהיקפים כספיים שאין עליהם הגבלה. בנוסף, ישנם מקרים שניתן להגדירם כחריגים, ניתן  להגיע לשתי דרגות סיווג ממה שיש לקבלן כרגע. באופן כללי, רצוי כל שנה להגיש בקשה, אם רשם החברות יתרשם, הוא יעלה את רמת הסיווג.

> קראו עוד על העלאת סיווג קבלני תומר סופר עו"ד מומחה ברישום וסיווג קבלנים.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קרע ACL – כל מה שצריך לדעת

אחד הכאבים החזקים ביותר שאנחנו חווים בברכיים קשור לפציעות ברצועות שלנו. בברכיים יש ארבע רצועות שמייצבות את הברך קדימה ואחורה והפציעה הזאת שכיחה הרבה יותר

קרא עוד »