נהיגה תחת השפעת סמים

האם עישון קנאביס נחשב נהיגה תחת השפעת סמים?

השימוש בקנאביס הפך לנפוץ מאוד בשנים האחרונות למרות היותו סם לא חוקי. על פי החוק הקבוע במדינת ישראל כל מי שנתפס נוהג תחת השפעת סם מכל סוג שהוא דינו כמי שנתפס נוהג בשכרות ולכן רישיונו עלול להישלל למשך פרק זמן של שנתיים לכל הפחות. אין ספק כי מדובר בעבירה חמורה של ממש,

אך מהו דינו של הקנאביס ותחת איזו קטגוריה הוא נכנס?
זאת ועוד נבין במאמר שלפנינו שנכתב בשיתוף עם עורך דין אליאס סיילס מומחה בתעבורה.

דינו של קנאביס

כמו שציינו לעיל נהיגה תחת השפעת סמים דינה כדין נהיגה תחת השפעת אלכוהול. כלומר, שלילה של רישיון הנהיגה שלכם למינימום שנתיים. אך בשונה מסמים אחרים הקנאביס נחשב בישראל לסם "קל" ולכן על פי החוק שימוש עצמי בסם אינו מהווה עבירה של ממש ואין דרך למנוע זאת בפועל.

בניגוד לכך, כאשר מדובר על נהיגה תחת השפעת קנאביס רשויות האכיפה נוהגות לשפוט אותו בדיוק כמו שאר הסמים האחרים וכן להקפיד יותר שכן חוק הוא חוק לכן מומלץ תמיד להיוועץ בעורך דין נהיגה תחת השפעת סמים. חשוב לציין כי בסופו של יום כל מקרה נמדד ונשפט לגופו וכן פעמים רבות הוא תלוי ברשויות החוק במקומיות. התביעה היא זאת אשר בסופו של דבר תחליט האם מדובר בעבירה של ממש או שניתן להעלים עין מהנושא.

כמו כן, חשוב לזכור כי ישנו פלח אוכלוסייה גדול אשר צורך קנאביס רפואי. במקרים מעין אלו הדין יהיה שונה כיוון שהסם משמש כתרופה לכל דבר.

נהיגה תחת השפעת קנאביס

כמו כל משקה אלכוהולי וכן כמו כל סוג סם אחר גם לקנאביס ישנה השפעה ישירה על התפקוד שלנו. זוהי הסיבה שנהיגה תחת השפעת קנאביס אינה מקבלת החלטה חד משמעית לכאן או לכאן כיוון שלמרות שזהו סם "קל" ההשפעה שלו במרבית הפעמים אינה קלה כלל.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם