פתיתים עם חלב – מה זה ולשם מה מכינים את זה

אחת ההמצאות הישראליות הידועות הם פתיתים. לא הרבה ישראלים מודעים לכך, אך בתקופת הצנע בשנות החמישים, הוחלט להמציא בישראל מאכל אשר יתאים לילדי ישראל מחד ויאפשר שימוש קל וזול בחומרים שהיו באותה תקופה. כך הומצאו הפתיתים אשר הפכו עם השנים להיות מאכל מאוד פופולארי ואהוב, הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים. 

ניתן להכין פתיתים בצורות שונות. אפשר כמובן להכין אותם בצורה חלקה, בלי שום רוטב ובלי שום דבר אחר, וכן אפשר להכין אותם עם אלמנטים שונים. בדרך כלל נהוג להכין אותם עם רוטב עגבניות או רטבים אחרים, מאחר ומדובר במנה אשר נהוג לאכול אותה בארוחת צהריים או ערב. 

אך ישנה אופציה אחרת להכנת פתיתים והיא עם חלב. על פניו זה נשמע מוזר, אך הרבה מאוד אימהות ואבות נוהגים להכין פתיתים עם חלב לילדים שלהם לארוחת בוקר או ארוחת ערב. מדובר על מנה מאוד פשוטה להכנה ומאוד מזינה. 

מה זה פתיתים עם חלב?

הרעיון הוא מאוד פשוט, מבשלים את הפתיתים ביחד עם כף חמאה, כוס וחצי של חלב, מעט מלח ומים, וכך יוצרים מעדן שהילדים יכולים ליהנות ממנו. אין צורך להוסיף שום דבר, למרות שאפשר תמיד למצוא מתכונים ודרכים כיצד לשפר את המנה, בין אם זה באמצעות רטבים מתוקים שונים.

אחד היתרונות של המנה, מעבר לעובדה שהיא מאוד מזינה, בא לידי ביטוי בכך שמדובר במנה מאוד קלה להכנה, כל התהליך לא לוקח יותר ממספר דקות. החלק המהותי זה הכנת הפתיתים, דבר שלא אמור לקחת יותר מעשר דקות. יתרון נוסף, כאשר הילדים יגדלו, הם יוכלו להכין את המנה בעצמם ולא יצטרכו את ההורים לשם כך.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »