מחיר למשתכן

מחיר למשתכן – ממה כדאי לכם להיזהר

מצוקת הדיור בשנים האחרונות הובילה לכך שהממשלה הישראלית החלה מתכננת תוכניות שיש בהן מן ההקלות עבור מי שמנסה לרכוש דירה ראשונה. מחירי דירות פרטיות ועלות בתים פרטיים שמרקיעים שחקים, הובילו לכך שרבים מהאזרחים דרשו את היכולת לקנות דירה בישראל – מדינה שנחשבת מבין היקרות ביותר בכול הנוגע ליוקר המחייה. 

אחת התוכניות שמאפשרות לרבים הקלות בדרך לדירה ראשונה היא תכנית הדיור 'מחיר למשתכן'. תכנית זאת נועדה לאפשר דירות בפרויקטים מסוימים בכל רחבי הארץ שמקנים רכישת דירה עם הון עצמי קטן יחסית, תוך קבלת הטבות כמו הקלות במיסי רכישה, בחירת מסלולי משכנתא נוחים, סיוע לזכאים ושאר הטבות מהמדינה.  

> למדו על הזכות לקבל ייעוץ מקצועי באתר התאחדות יועצי משכנתא

אבל מה הם ה"מוקשים" בתכנית הזאת? 

תכנית מחיר למשתכן מכילה לא מעט הטבות, אבל היא גם התגלתה כסוג של מלכודת עבור מי שנכנס אליה. יש את מי שרכש דירה להשקעה וגילה כי המבנים נותרים ריקים משוכרים עקב ריבוי דירות מסוג זה. יש את מי שגילה שמיקום הדירות רחוק מאד מאזור המרכז ובכך מצא עצמו מתגורר באזורים בהם אוכלוסיות מוחלשות. יש את מי שממתין כבר יותר משנתיים כדי לקבל את דירתו – זאת בשל עיכובים בבנייה בצל הקורונה ועיכובים שקדמו למגפה, שהתרחשו מסיבות אחרות ושונות. 

בין היתר קיימים חסרונות נוספים כמו תקופת המתנה ארוכה, התנפלות של קונים על הדירות "הטובות" וחוסר וודאות לגבי הנכס עצמו כמו הקומה שבה תמצא הדירה, גודלו של הנכס, טבעם של השכנים וכולי. עוד יש את מי שממתין שנים רבות כדי לקבל את הדירה בעוד שבזמן זה הוא משלם משכנתא, שכירות ואפילו מחזיר הלוואה ששימשה לגיוס ההון העצמי. 

לסיכום, כדי להבין כיצד תסללו את הדרך הנכונה ביותר לדירה שלכם – מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום הפיננסיים כמו צוות אתר תשואות פיננסים ולהבין יותר אודות בחירה בטוחה ונכונה.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »