חתירה

איך שוחים חתירה 

יש מגוון רחב של סוגי שחיה, אך צורת השחייה הקשה והמורכבת מכולן, היא חתירה. 

החתירה היא קשה, משום שהיא מצריכה מאמץ גדול והשתתפות של  כל חלקי הגוף, ולכן על מנת לדעת לשחות אותה, צריך ללמוד באופן מקצועי, וכן באופן אישי את צורת השחייה הזו. 

מטרת מאמר זה להסביר איך שוחים את סוג השחייה המורכבת הזו, כדי שכל מי שמעוניין ללמוד לשחות את סוג השחייה הזו, יבין עד כמה היא מורכבת? 

השלבים שבשחיית חתירה

שלב ראשון

מכיוון שמדובר בסוג של שחיה מורכב במיוחד, השלב הראשון הוא די קליל. 

בשלב זה לא משתמשים בשתי הידיים, אלא רק ביד אחד, שכאשר היד הראשונה נכנסת אל המים, וגורפת את המים בהתחלת השחייה היא מתבצעת בשכיבה על הבטן, ובהמשך הגוף נהפך לצד. 

באמצעות שיטה זו ניתן לשחות די טוב את השלב הראשון של שחיית חתירה, ולאחר שיודעים היטב את הסוג של שחיית חתירה ההתחלתית ניתן להתקדם לשלב הבא. לקריאה על שחיית חתירה למרחקים

שלב שני חתירה שתי ידיים שלב טחנת הרוח: 

בשלב זה מתרגלים שחיית חתירה עם שתי ידיים. 

שלב זה שונה מהקודם שלו במספר דברים: אין תרגול נשימות הרגליים שוחות בקצב  אחיד  הידיים צריכות להיות ישרות ונעולות במרפקים גם בתוך המים וגם מתחת למים. המטרה בתרגול זה היא להתרגל לצורה של החתירה הכפולה, כלומר במילים אחרות ניתן להבין כי שתי הידיים מצליחות להוביל את החלק העליון של הגוף לתוצאות חתירה. 

קוראים גם לשלב זה חתירה תחנת רוח בגלל הזזת הידיים בצורה של תחנת רוח.

חתירה בידיים רפויות 

בשלב זה לומדים לשחות חתירה יותר טוב. שלב זה מתמקד בעיקר בשחייה בידיים רפויות, על ידי מאמץ מופחת  של שרירי הידיים. למידע נוסף היכנסו לאתר https://icswim.com/

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם