איך מתגברים על מחסום כתיבה?

כבר שנים שאתם כותבים למגירה. זה התחיל מגיל ההתבגרות שניהלתם יומן אישי בו חשפתם את כל הסודות שלכם, דרך הצבא והלימודים באקדמיה שגיליתם שהכתיבה מסייעת לכם מאוד להשתחרר ולפרוק מלחצי היומיום, וגם כיום כשאתם עם משפחה ומתחזקים קריירה יציבה אך עדיין זקוקים ל"בריחה" מרגיעה ומנחמת שהיא כמובן פעולת הכתיבה.

החלטתם לקחת צעד קדימה ולפתח את כישרון הכתיבה לכדי כתיבת ספר של ממש, אך אתם נתקלים בכל פעם במחסום מחשבתי/רגשי שמונע מכם להעלות מילים על הדף. אז כיצד אפשר להתגבר על מחסום כתיבה? הנה כמה טיפים שבוודאי יעזרו לכם:

השראה היא המפתח המרכזי לתחילת הכתיבה

ללא השראה לא תוכלו באמת להתחיל לכתוב, כך שניתן לומר כי חוסר השראה היא זו הגורמת לכם להרגשת מחסום בכתיבה. לכן מומלץ שתתפנו לכתוב רק כשאתם מרגישים את ההשראה הנכונה לכך, וכמובן לא להכריח את עצמכם "לשפוך" מילים על הדף כי כך זה לא באמת יעבוד. (בדקו מה מציעה סדנת כתיבה אונליין עם נבו רוזינסו לכתוב בשעות הבוקר המוקדמות שאתם רעננים ונמרצים לאחר שנת לילה טובה, או בשעות הערב/לילה לאחר יום גדוש ועמוס כשאתם מרגישים את ההשראה הנכונה לכתיבה קולחת ויצירתית.

הבנה כי כתיבה לא נעשית ביום אחד

הדרך להתגברות על מחסום כתיבה היא קודם כל להבין כי מדובר על תהליך מורכב וארוך, ולא עניין של מה בכך שיכול לקרות ברגע. ברגע שתשלימו עם ההבנה הזו באופן טבעי תרגישו משוחררים ורגועים יותר כאשר תתחילו לכתוב, כי בעצם אף אחד לא רודף אחריהם ולחץ הוא הגורם שעשוי רק לפגוע בתהליכי הכתיבה.

השתתפות בסדנאות כתיבה מקצועיות

כיוון שכתיבת ספר שונה מכתיבה אישית כדאי שתיקחו כמה טיפים לכתיבה מקצועית ונכונה מכותבים מנוסים בתחום, דבר שייקח אתכם צעד קדימה להצלחה בכתיבה והתגברות על מחסום הכתיבה שמלווה אתכם.

למידע נוסף היכנסו לאתר של נבו רוזי

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קופונים לאטרקציות
קופונים ואטרקציות, צריכים להיות חלק גדול מאסטרטגיית השיווק שלכם. עבור תעשיית הנסיעות, זה נכון...
קרא עוד »
מאי 02, 2022
חוג רישום למבוגרים – למי זה מתאים
ציור אינו מושג ששייך רק לילדים קטנים ולמען האמת, הקטנים האלה לא ממש יודעים מה זה ציור... לעומת זאת,...
קרא עוד »
דצמ 14, 2021
שירות פינוי של רכבים ישנים למחסן רכבים
שירותי פינוי הם דרך מצוינת להיפטר מרכבים ישנים ולהפחית את ההשפעה הסביבתית שעלולה להיות להם. שירות...
קרא עוד »
יונ 07, 2023