בצק משחק לילדים

איך בצקים לילדים ישפרו פלאים את התפקוד המוטורי?

בכל מה שנוגע להתפתחות המוטורית של הילד, הרי שזה אחריותכם כהורים לדאוג שהילדים אכן יתפתחו היטב. איך זה בעצם קורה? כאשר הילד נחשף למגוון פעילויות שדורשות ממנו יכולות שונות, הקשרים במוח שלו מתפתחים וכתוצאה מכך הוא מפעיל את הגוף שלו ביתר דיוק.

היכולות של הילד נרכשות בעיקר בגיל הרך ולאחר מכן מלוות אותו במהלך חייו. לכן, אם אתם מזהים בעיה, כדאי לטפל בזה כמה שיותר מהר. התפקוד המוטורי יכול להשתפר בשלל גוונים ואפילו, לא תאמינו, על ידי בצק משחק לילדים!

איך זה עובד? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך בצקים לילדים משפרים את התפקוד המוטורי?

כפי שפתחנו תפקוד מוטורי מתפתח על ידי התעסקות בפעילויות חדשות. ככלל תחום ההתפתחות המוטורית מתאפיין בשני חלקים מרכזיים. מוטוריקה גסה ומוטוריקה עדינה.

מה אלו שני החלקים הללו? מוטוריקה גסה זו מוטוריקה שאחראית על הפעלת השרירים המרכזיים בגוף. ריצה, הליכה, שחייה אפילו אם תרצו. מוטוריקה עדינה אחראית על פיתוח של השרירים העדינים יותר והשליטה עליהם. אלו השרירים שפועלים כאשר הילד שקוע ביצירה, משחק מורכב או בבואו לעשות פעולה עדינה יותר.

הבצק מאפשר לילד לחוות מספר רב של תנועות תוך כדי לישה של הבצק. בתהליך הלישה הילד צריך, עם ידיו הקטנות, להביא את הבצק למצב מסוים כדי שיהיה מוכן להיכנס לתנור.

ההתעסקות הזו יכולה לפתח במידה רבה את המוטוריקה של הילד. כמו כן, כאשר הוא נדרש לייצר צורה מתאימה ללחמנייה או לחלה שהוא הכין, הוא לומד איך לשלוט עם הידיים שלו על המרקם הבצקי ולהכין ממנו צורה יפה. מעבר לזה, תהליך ההתפתחות קורה בצורה חווייתית לחלוטין ככה שהילד לא מרגיש שום קושי.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באתר https://tipul-li.com!

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תחביב

בעולם המודרני רבים מאיתנו חווים תקופות עמוסות ולעתים חלקנו מרגישים ממש במירוץ. יש לנו שגרת יום שכוללת עבודה, טיפול בבית, סידורים, טיפול בדברים חשובים. לחלק

קרא עוד »

מאגר תמונות

העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את הרעיונות, המוצרים והשירותים שלנו. אחד הפופולריים ביותר הוא מאגרי

קרא עוד »