איך תוכלו לאלף גורי כלבים ביעילות

גורים מצריכים הרבה עבודה. הם צריכים להיות מאומנים ולחברת אותם כדי להימנע מבעיות התנהגות. כך תוכלו לאלף גורי כלבים ביעילות. 

חיזוק חיובי וקליקים

הדרך הטובה ביותר לאלף את הגור שלך היא באמצעות חיזוק חיובי ותגמולים. ישנן טכניקות אילוף רבות שתוכלו להשתמש בהן עם הכלב שלכם, אך היעילה ביותר היא אימון קליקים.

אילוף קליקים קיים מאז שנות ה-70 והוא עדיין נחשב לאחת הדרכים היעילות ביותר לאילוף כלבים. זוהי גם דרך מצוינת עבור מאלפים מתחילים להתחיל עם הכלבים שלהם מבלי שיהיה להם שום ידע על טכניקות אילוף או אפילו איך לקרוא שפת גוף של כלבים.

שני סוגי חיזוקים

ישנן עוד דרכים רבות בהן תוכל לאלף את הגור שלך. אתה יכול להשתמש באימון חיזוק חיובי, כלומר כאשר אתה נותן לגור שלך משהו שהוא אוהב אחרי שהוא עושה את מה שאתה רוצה שהוא יעשה. אתה יכול גם להשתמש באימון חיזוקים שלילי, כלומר כאשר אתה לוקח משהו מהגור שלך אם הוא עושה משהו לא בסדר או רע.

ארבעה שיטות מומלצות

השיטות הבאות משמשות לאילוף גורים:

  1. שיטת אלפא: זוהי שיטת אילוף המשתמשת בכוח ופינוקים לאילוף הכלב. זוהי שיטת האילוף הנפוצה ביותר לגורים והיא גם השנויה ביותר במחלוקת. לקריאה אודות גדר גורים
  2. שיטת אלפא פלוס: זוהי שיטת אילוף המשתמשת בכוח ופינוקים לאילוף הכלב, אך כוללת גם חיזוקים חיוביים כמו שבחים או תגמול מזון.
  3. שיטת ה-Progressive-Elimination: זוהי שיטת אילוף המשתמשת בחיזוקים חיוביים כמו שבחים או תגמולים באוכל כדי לאמן את הכלב תוך ביטול הדרגתי של ענישה פיזית כך שהיא הופכת פחות ופחות עד שרק חיזוק חיובי נשאר בשימוש בסוף התהליך הזה.
  4. שיטת הקליקר: זוהי שיטת אימון שבה משתמשים בקליקר לסימון. למידע נוסף בנושא מוצרים לבעלי חיים
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תדעו אילו מוצרי חלבון יכולים להתאים לכם?
כל מי שהולך לחדר כושר ומעוניין לפתח מסת שריר, יודע שעליו לצרוך מנת חלבונים עשירה שתתרום לבניית השריר....
קרא עוד »
מרץ 22, 2022
סקסופוניסט לאירועים – לאירוע מרגש ועוצמתי
אם אתם לא רוצים להפוך את האירוע שלכם למשעמם וכעת אתם חושבים על דברים שתוכלו לעשות כדי שיוכל להיות...
קרא עוד »
מרץ 29, 2021
תרגום מעברית לרוסית – למה חשוב להשתמש באיש מקצוע
בעשרות השנים האחרונות העולם שלנו הולך ומצטמצם – תהליך שאנחנו מכירים מראשית שנות התשעים בשם...
קרא עוד »
ספט 26, 2021